NFL: a Chargers kihasználta a Chiefs bénázásait

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) kilencedik játékhetének nyitó mérkőzésén a San Diego Chargers két vállra fektette a Kansas City Chiefs-t.

A San Diego Chargers remekül kezdte a Kansas City Chiefs elleni csoport rangadót (AFC Nyugat), ugyanis már az első támadásából megszerezte a vezetést. A hét playből álló drive végén Philip Rivers egy 14 yardos touchdown passzt adott Antonio Gates-nek. Nick Novak extrapontjával a Chargers 7-0-ra vezetett a Kansas City ellen. A Chiefs egy döcögős, de elfogadható drive-ot (16 play, 54 yard, 8:06 perc) vezetett, amely pocsék véget ért. Matt Cassel passzát Dwayne Bowe kapta el. A játékos kezéből, azonban kiütötte a labdát, Demorrio Williams. A szabad játékszert Quentin Jammer kaparintotta meg, így a San Diegóé lett a támadás lehetősége. A negyed ezzel a drive-val ért véget, igaz a Chargers a következő felvonásban tovább építhette a támadását.

A hazai együttes a második támadásából is pontokat szerzett. A TD ugyan elmaradt, de Nick Novak 25 yardos mezőnygóljával már 10-0-ra vezetett a Chargers. A San Diego pontjai után a Chiefs az első negyedhez hasonlóan egy remek támadássorozatot vezetett, amely ponttokkal zárult. Ryan Succop 49 yardos mezőnygóljával a Kansas City felzárkózott hét egységre, majd a kezdőrúgás után tömegverekedés tört ki, amelyet hamar megállítottak a bírók Érdekesség, hogy a 2012-es idényben a Chiefs, még egyszer sem vezetett.  A Chargers mindent elkövetett a negyed végén azért, hogy növelni tudja az előnyét, de a hazai csapat eladta a labdát. Philip Rivers átadását Eric Berry fülelte le. Az interception után a Chiefs kezdő irányítója, Matt Cassel letérdelt, így véget ért az első félidő. A Chargers megérdemelten vezetett 10-3-ra.

A második félidőben a Kansas City Chiefs vezethette az első támadást. A vendégcsapat hamar visszaadta a labdát a hazai együttesnek, de a San Diego Chargers nem élt ezzel a lehetőséggel, ugyanis a második punt után visszaszerezte a játékszert a Kansas City. A szerencsés labdaszerzésből sem tudott pontokat szerezni a Chiefs. A Chargers első támadása sem volt sikeres, sőt a drive-ban Tamba Hali egyszer földre vitte Rivers-t. A vendégcsapat egy 10 playből álló támadássorozatot vezetett, amelyben 70 yardot tettek meg Matt Casselék. A Chiefs touchdown-t nem tudott szerezni, de Ryan Succop 41 yardos field goal-jával közelebb került a Chargers-höz. A játékrész egy hazai támadással ért véget, amelyet folytathatott az utolsó felvonásban.

A negyedik negyedben amatőr hibák tömkelegét követte el a Chiefs. Előbb Philip Rivers adott egy 13 yardos TD passzt Malcom Floyd-nak, majd a Kansas City támadósora hozzájárult a hazai csapat győzelméhez. Matt Cassel addig tartotta magánál a labdát a saját end zonejában, mígnem Jarret Johnson kiütötte a kezéből azt. A játékszerre Shaun Phillips ugrott rá legelőször, így a Chargers egy újabb touchdown-t szerzett. Két perccel később Cassel passzát Demorrio Williams fülelte le, aki egy 59 yardos interception visszahordás után touchdown-t ért el. A Kansas City Shaun Draughn 6 yardos touchdown futásával valamit javított az összképen, de a mérkőzést magabiztosan nyerte meg a San Diego Chargers.