NFL: a Bears tönkreverte a Cowboys-t

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) negyedik játékhét hétfő esti rangadóján a Chicago Bears legyőzte a Dallas Cowboys-t.

A Dallas Cowboys kezdte a Chicago Bears elleni hétfő esti rangadót. A texasi alakulat több mint öt percig birtokolta a labdát, de csak 33 yardot tudott megtenni, nem mellesleg Tony Romo egyszer földre került. Henry Melton jegyezte a sacket. A Bears két másodperc híján hat percig tartotta magánál a labdát, de pontokat a vendég alakulat sem ért el. Érdekesség, hogy a Chicago négy first down-t tudott felmutatni a driveban. A Cowboys második támadása rövid életű volt.

A texasi együttes valamivel több, mint két percig birtokolta a játékszert, igaz a támadássorozat elején DeMarco Murray majdnem eladta a labdát. A futó kezéből Lance Briggs ütötte ki a játékszert, amelyet a center Ryan Cook szerzett meg, vagyis a Dallas folytathatta a támadását. Az első negyed egy Bears drive-val fejeződött be, amelyet a második felvonás elején folytathatott. Az első negyed a védelmekről szólt.

A második negyed egy Bears punttal vette kezdetét. A Cowboys támadásából nem születtek pontok, amely a vendég csapat védelmét dicséri. A Chicago egy remek támadássorozatot vezetett (13 play, 69 yard, 7:07), amelynek végén Robbie Gould 43 yardos field goal-jával megszerezte a vezetést. A Dallas következő támadásából a Bears szerzett pontokat. A vendég touchdown előtt Murray az első negyedhez hasonlóan a másodikban is majdnem eladta a labdát. A futó egy passz után elejtette a játékszert.

Szerencséjére a chicagói védők a közelében sem voltak, így visszaszerezte a labdát. Visszatérve a Bears TD-jére. Tony Romo a saját elkapója helyett Charles Tillmannek passzolt, aki egy 25 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett hatpontost. A Cowboys a negyed utolsó drive-jában touchdown-t szerzett. Tony Romo egy 10 yardos TD passzt adott Miles Austinnak, mindezt 20 másodperccel a játékrész vége előtt. Két negyed után a Bears 10-7-re vezetett a Cowboys otthonában.

A Bears remekül kezdte a harmadik negyedet, ugyanis egy 73 yardos támadássorozat végén, Jay Cutler egy 34 yardos touchdown passzt adott Devin Hester-nek. A visszanézés, majd Gould extrapontja után a Chicago már tíz ponttal vezetett. A Cowboys számára rémálomszerű volt a játékrész eleje, ugyanis Romo eladta a labdát. Az interception-t Major Wright jegyezte. Sokáig nem támadhatott a vendég együttes, ugyanis Cutler-t földre vitte DeMarcus Ware. A QB elejtette a labdát, amelyet a Dallas linebackerre, Victor Butler ölelt magához. A szerzett labdát nem becsülte meg Romo, aki azonnal eladta a játékszert.

Lance Briggs fülelte le az irányító passzát, nem mellesleg egy 74 yardos interception visszahordás után touchdown-t szerzett. A Dallas következő támadásából három pontot ért el. Dan Bailey 39 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét. A játékrész utolsó támadását a Bears vezette, igaz a Cowboys Morris Claiborne révén TD-t szerzett, de a visszajátszás során kiderült, hogy Alshon Jeffery könyöke földet ért, így a vendég alakulat visszakapta a labdát.

A negyedik negyedben folytathatta a támadását a Bears, amely Gould 21 yardos field goal-jával tovább növelte az előnyét. A Cowboys egy remek támadást vezetett, de Romo megpecsételte csapata sorsát azzal, hogy negyedik alkalommal is eladta a labdát. Az interception-t D. J. Moore jegyezte. Az illinois-i alakulat egy több mint kétperces drive végén ismét touchdown-t ért el. Brandon Marshall egy 31 yardos TD-t szerzett.

A vendég touchdown után Romo ismét eladta a játékszert. A pocsék átadást Major Wright fülelte le. A Cowboys védelme gyorsan megállította a Bears-t, így a hazai alakulat visszakapta a labdát. A Dallas utolsó támadását már nem Romo, hanem Kyle Orton vezette. A csereirányító egy TD passzt adott Jason Wittennek, majd a Dallas egy kétpontost szerzett, így a Cowboys 34-18-ra kapott ki hazai pályán a Bears-től.