Mindkét Super Bowl résztvevője kikapott

Tampa Bay először maradt alul az idei szezon során.

A februári Super Bowl mindkét résztvevője, a címvédő Tampa Bay Buccaneers és a Kansas City Chiefs is kikapott a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) legutóbbi játéknapján.

A Tampánál - amely először maradt alul a mostani idényben - hiába passzolt 432 yardot a hétszeres bajnok irányító Tom Brady, csak egy touchdown-t szerzett, míg a Los Angeles Ramsnél a nyáron szerződtetett Matthew Stafford 343 yardja mellé négy hatpontos átadást osztott ki csapattársainak. A három forduló után veretlen Rams végig vezetve diadalmaskodott.

A Chiefs első három próbálkozása labdavesztéssel zárult a másik Los Angeles-i csapat, a Chargers ellen, a remekül játszó másodéves Justin Herbert (281 yard, 4 td) vezette vendégek pedig ezt kihasználva 14-0-ra megléptek. A Chiefs a második félidőre összeszedte magát és kétszer is vezetett, ám az utolsó szó a vendégeké volt, akik így 2/1-es győzelmi mutatóval állnak. A tavaly bajnok Kansas 1/2-re rontotta mérlegét.

Nem akármilyen körülmények között győzött a Baltimore Ravens a Detroit Lions otthonában: bár a harmadik negyed elején simának tűnt az akkor 13-0-ra vezető vendégek sikere, a Detroit a találkozó hajrájában fordított (17-16). Ám Justin Tucker NFL-rekordot jelentő 66 yardos mezőnygóljával - az eddigi csúcs 64 yard volt még 2013-ból -, amely az alsó kapufáról pattant a megfelelő helyre, a Ravens megnyerte a mérkőzést.