Bears parádé, Ravens dráma! Meglepő eredmények az NFL-ben

Az NFL kilencedik játékhetének hétfő esti rangadóján a Chicago Bears idegenben fektette két vállra a Philadelphia Eagles csapatát. A Baltimore Ravens az utolsó pillanatokban szerzett touchdownnal győzte le a Pittsburgh Steelerst.

Remekül kezdte a hétfő esti rangadót a Chicago Bears. Az illinois-i alakulat az első támadásából touchdownt szerzett a Philadelphia Eagles otthonában. A Matt Fortéra épülő támadássorozat végén Jay Cutler egy 5 yardos TD passzt adott Matt Spaeth-nek. A 12 játékból felépülő drive-ban a Chicago 79 yardot haladt előre, ebből 50-et Forte vállalt magára. Az első negyedben Michael Vick-ék nem tudtak mit kezdeni a Brian Urlacher, Julius Peppers vezette védelemmel. Mindent elárul az első felvonásról, hogy a „Medvék” több mint 11 percig tartották maguknál a labdát.

Rosszul kezdőt a Philadelphia Eagles számára a második negyed, ugyanis az első drive egy interceptionnel ért véget. A hazaiak irányítójának, Michael Vick-nek a passzát Major Wright fülelte le. A másodéves játékos egészen a 48 yardos vonalig vitte a labdát. Érdekesség, hogy az Eagles 19 yardra volt a Bears end zonejától. A Philadelphia védelme javította Vick hibáját, ugyanis a Bears csak egy field goalig jutott. Robbie Gould 51 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét. Vicket nem törte meg az eladott labda. A hazaiak, ugyan nem szereztek touchdownt, de az újonc rúgó, Alex Henery 47 yardos field goaljával megkezdte a felzárkózást.

Pár pillanattal később a Bears legjobbjának, Matt Forténak a kezéből kiütötte a labdát Brian Rolle, majd az újonc linebacker egy 22 yardos fumble visszahordást mutatott be, ezzel kiegyenlített az Eagles. Érdekesség, hogy Forte 342 sikeres labdaérintés után adta el ismét a játékszert. A negyed utolsó másfél perce őrületesre sikeredett. A hazaiak védelme kivédekezte a Bears támadását, majd az Eagles egyik legjobb elkapója, DeSean Jackson hatalmas hibát követett el, amit a Bears könyörtelenül kihasznált. Jackson elkezdett hátrálni a labdával, mert két Chicago védő rontott rá.

Az egyiknek sikerült kiütni az elkapó kezéből a labdát, amelyet Sam Hurd szorított magához, majd az Eagles 9 yardos vonaláig futott vele. Úgy tűnt, hogy a Philadelphia kivédekezte a Chicago támadását, de Jason Babin szabálytalankodott, így Cutlerék folytathatták az offenzívát. A drive végén Marion Barber egy 2 yardos futást követően ünnepelhetett hatpontost. A negyed végén elszabadultak az indulatok, de a játékosok csak lökdösődésig jutottak. Az első félidő után a Chicago Bears vezetett 17-10-re.

A harmadik negyedben az Eagles vezethette az első támadást, nem is akármilyen drive-ot hozott össze a hazai alakulat, ugyanis 15 játékból 80 yardot haladt előre a Philadelphia, amelynek végén Ronnie Brown futott egy 4 yardos hatpontost. Jason Babinékat feldobta, hogy a támadósor ismét egyenlített, így a védelem valamivel több mint másfél perc után leparancsolta a pályáról Jay Cutleréket, pontosabban Trent Cole kiütötte Forte kezéből a labdát, amelyet Mike Patterson szerzett meg.

A Philadelphia nem vesztegette az időt, ugyanis 52 másodperc alatt touchdownt ért el. LeSean McCoy egy 33 yardos futást követően ünnepelhetett hatpontost. Az újabb TD-vel az Eagles 24-17-re módosította az állást. A Bears sem maradt pontok nélkül, ugyanis a negyed végén Gould 38 yardról értékesítette field goal kísérletét.

Az utolsó játékrészt a Philadelphia Eagles kezdte, de a Chicago Bears védelmén, ezúttal nem találta meg a lyukat. Érkezett Jay Cutler és a vendégek támadósora. Az 51 yardos drive végén a „Medvék” QB-je, Jay Cutler egy 5 yardos touchdown passzt adott Earl Bennett-nek, így a Chicago 27-24-re vezetett. Egy kilátástalan Eagles drive után a Bears támadósorozatában megsérült Devin Hester a liga és a Chicago legjobb futója. A vendégek Robbie Gould 22 yardos field goaljával tovább növelték előnyüket. A két csapat között egy touchdownnyi különbség volt.

A hazaiak következő támadásából sem születtek pontok, így két perccel a mérkőzés vége előtt a Bears kezébe került az Eagles sorsa. Cutlerék nem tudták megcsinálni a first downt, így 9 másodperccel a találkozó vége előtt megkapta a labdát Michael Vick, de a hazaiak nem tudtak pontokat szerezni, így a Chicago Bears 30-24-re legyőzte a Philadelphia Eaglest. Az összecsapás hőse a vendégek linebackerre, Brian Urlacher volt, aki egymaga tizenegy szerelést mutatott be a mérkőzésen.

Philadelphia Eagles – Chicago Bears (0-7; 10-10; 14-3; 0-10) 24-30

Fantasztikusan kezdhetett volna a Pittsburgh Steelers ellen a Baltimore Ravens, amely a két csapat első mérkőzésén 35-7-re lemosta a pályáról Ben Roethlisbergeréket. A „Hollók” futója Ray Rice 76 yardos játékot mutatott be, de újonc csapattársa Torrey Smith szabálytalankodott, így a játékot és Rice nagyszerű „mutatványát” anulálták a bírók. A közel hét perces támadássorozat végén a Ravens touchdown elmaradt, de Billy Cundiff 18 yardos field goaljával megszerezte a vezetést a Baltimore. „Big Benék” az első játékrészben nem tudták feltörni a Ravens védelmét. Érdekesség, hogy a Steelers-nél két komoly hiányzó volt, James Farrior és LaMarr Woodley is hiányzott a védelemből.

A második negyed a rúgókról szólt. A hazaiak játékosa, Shaun Suisham előbb 36, majd 30 yardról is értékesített egy field goal kísérletet. A Ravens harmincegy esztendős rúgójának, Billy Cundiff-nak meg kellett erőltetni lábizmait, ugyanis Joe Flaccoék nem szolgáltattak ideális field goal pozíciót csapattársuknak. A hetedik szezonját teljesítő Cundiff 43 és 51 yardról sem hibázott, így a második játékrészt követően a Ravens 9-6-ra vezetett a Heinz Fielden.

A harmadik játékrész végén Flacco 2 és 6-nál egy hosszú játékra szánta rá magát, de elkapója Anquan Boldin nem tudta megkaparintani a labdát, igaz ebben közreműködött a Steelers védője, Ike Taylor is. A pass interferencet a bírók is látták, így a Ravens a szabálytalanság pontjától indíthatta el az újabb támadását, nem mellesleg automatikus first downt ért a fault. Az elsőt, még kivédekezte a Steelers, de a Ravens második kísérlete, már sikeres volt. Ray Rice egy 4 yardos futás után ünnepelhetett touchdownt. Az utolsó negyed előtt 16-6-re vezetett a Baltimore.

Az utolsó felvonást nagyszerűen kezdte a Pittsburgh, ugyanis 28 másodperc elteltével Rashard Mendenhall futott egy egy yardos TD-t. A negyed hetedik percében Flacco eladta a játékszert. A Steelers a megszerzett labdából TD-t szerzett. Mike Wallace egy 25 yardos elkapást követően ünnepelhetett hatpontost, ezzel 20-16-ra már a Pittsburgh vezetett. A touchdown után a Steelers védelme azonnal visszaszerezte a labdát, így „Big Bennek” csak az idővel kellett jól bánnia.

A Ravens védelme, azonban megmutatta, hogy miért tartozik a liga elitjéhez, ugyanis megállította a Pittsburghöt. Flacconak 2:17 perce volt arra, hogy összehozzon egy touchdownt. Nos, 8 másodperccel a találkozó vége előtt Torrey Smith javítva hibáját hatpontost szerzett, így a Ravens másodszor is legyőzte csoportriválsát Az AFC Északi csoportját a Cincinnati Bengals vezeti.

Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens (0-3; 6-6; 0-7; 14-7) 20-23