Újabb ciki Lakers vereség, Jackson csalódott csapatában

Húszpontos vereséget szenvedett a Charlotte Bobcatstől a címvédő Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján.

Phil Jackson, a vesztes vendégek trénere a mérkőzés után nem tudott mást mondani, mint hogy alakulata csalódást keltő teljesítményt nyújtott. Gerald Wallace 20 ponttal és 11 lepattanóval járult hozzá a hazaiak sikeréhez, melyből Gerald Henderson 18 ponttal vette ki a részét. A Charlotte a harmadik negyedet egy 14-3-as rohammal fejezte be, ami megtörte a kaliforniaiakat. A legutóbb bajnok együttes, az előző játéknapon az Orlando Magictől kapott ki 14 ponttal.

A 46-9-es mutatóval álló San Antonio simán elintézte 17-39-el szenvedő New Jersy Netset. Tim Duncan ezúttal is ellenállhatatlan volt, 15 pont mellett 11 lepattanót is összeszorgoskodott, de Manu Ginobili (22 pont) és Tony Parker (13 pont, 7 gólpassz) is remekelt. A Nets-ben ezúttal sem volt vezéregyéniség, négyen is elérték a 10 pontos határt, de mégis Outlaw és Lopez volt a legeredményesebb 11-11 ponttal.

A Detroit otthon kapott ki az Atlantától, Josh Smith (27 pont, 14 lepattanó) volt az atlantai vezér. A Bucks Carlos Delfino (26 pont, 9 lepattanó) hathatós közreműködésével nagyon megverte a Clipperst, amelyben csak Baron Davis (22 pont, 6 gólpassz) és Blake Griffin (19 pont, 6 gólpassz) nyújtott elfogadhatót. A Minnesota kikapott a Portlandtől, míg a Houston simán verte a Denvert, főleg a cserekánt beálló Courtney Lee-nek (22 pont) és a szintén padról érkező Aaron Brooks-nak (18 pont) köszönhetően.