Tízéves átkot tört meg a Lakers

Los Angeles aranysárga-lila csapata 2010 után jutott be újra a döntőbe.

A Los Angeles Lakers szombaton 117-107-re nyert a Denver Nuggets ellen, és ezzel 2010 után újra bejutott az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) döntőjébe.

A nyugati főcsoport döntőjének ötödik felvonásán a kiegyenlített játékot hozó első negyedet követően átvette az irányítást a Lakers, és a harmadik játékrész közepén már 16 ponttal (72-56) is vezetett. Akkor azonban nagy rohamra indult a Denver, amely a negyed utolsó percében utolérte ellenfelét (84-84). Ezzel azonban a Nuggets előtte az összes puskaporát, mert a záró felvonásban ismét a LeBron James vezette Lakers akarata érvényesült.

A Los Angeles-i csapat klasszisa a mérkőzés legeredményesebb játékosaként 38 pontig jutott - ebből 16 pontot a negyedik negyedre tartogatott -, valamint elkönyvelt 16 lepattanót és 10 gólpasszt. Társai közül a 27 pont Anthony Davis szorgoskodott leginkább, míg a denverieknél senki nem jutott 20 pont fölé.

A meccs összefoglalója:

LeBron James a liga történetének negyedik játékosakét készülhet tizedik NBA-döntőjére, Kareem Abdul-Jabbar (10), Sam Jones (11) és Bill Russell (12) után. Jamesnél a liga csapatai közül csak három jutott többször döntőbe: a Lakers (32), a Celtics (21) és a Warriors (11). A 35 évesen háromszoros NBA-bajnok kosarasnak korábbi csapataival sikerült már a csúcsra jutnia: a Miami Heattel kétszer (2012, 2013), majd második clevelandi időszakában egyszer a Cavaliersszel (2016) is.

A 16-szoros bajnok Lakers döntőbeli ellenfele még nem ismert, a keleti főcsoport döntőjében öt mérkőzés után a Miami Heat az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban 3-2-re vezet a Boston Celtics ellen.