Sorozatban negyedszer nyert a Lakers

Főként LeBron James és Anthony Davis 26-26 pontja kellett a sikerhez.

A címvédő Los Angeles Lakers főként LeBron James és Anthony Davis 26-26 pontjával győzött Memphisben az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

A sorozatban negyedik sikerüket arató, nyugati éllovas kaliforniaiak ászai a hajrában 15 pontot hoztak össze.

Kevin Durant nélkül is simán nyert a Brooklyn, a Utah-t verő New York-iak kétszeres olimpiai bajnoka egy koronavírus-fertőzött kontaktszemélye, így a karanténszabályok miatt még legalább három meccsen nem áll csapata rendelkezésére.

A szerb Nikola Jokic 35 ponttal, 15 lepattanóval és 6 gólpasszal járult hozzá a Denver diadalához, amely az utolsó negyedben bő öt percig nem engedélyezett kosarat a Minnesotának.

A Los Angeles Clippers hiába dolgozott le 24 pontos hátrányt, az olimpiai bajnok Paul George-ot bokasérülés miatt nélkülöző hazaiak Kawhi Leonard 30 pontja ellenére kikaptak a San Antoniótól.

Brooklyn Nets-Utah Jazz 130-96
Memphis Grizzlies-Los Angeles Lakers 92-94
Denver Nuggets-Minnesota Timberwolves 123-116
Los Angeles Clippers-San Antonio Spurs 113-116
Portland Trail Blazers-Chicago Bulls 108-111

Borítókép: Joe Murphy/NBAE via Getty Images