NBA: Szárnyaltak Bryanték, Paulék és Irvingék

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 72. játéknapján a Los Angeles Clippers legyőzte a San Antonio Spurst. Mindezt Texasban vitte végbe. A Los Angeles Lakers is nyerni tudott. Az Oklahoma City Thunder otthon kapott ki.

A Los Angeles Clippers lett a negyedik, olyan csapat a 2011-2012-es csonka szezonban, amelyik letudta győzni idegenben a San Antonio Spurst. Az összecsapást a hazai alakulat kezdte jobban. Tony Parkerék az első negyedet egy ponttal megnyerték. A második 12 percben a Clippers 9 egységet vert ellenfelére. A harmadik felvonásban a Spurs 4 ponttal erősebb volt mint ellenfele. A negyedik játékrészben ismét megvillant a ”fiatalság”. A Los Angeles 8 ponttal nyerte meg  ezt a negyedet, így 120-108-ra diadalmaskodott az AT&T Centerben. A győztes csapatban Chris Paul dupla dupláig (36 pont, 11 assziszt), míg Mo Williams 33 pontig jutott. A hazaiak legeredményesebb kosárlabdázója Manu Ginobili volt. Az argentin 22 pontot dobott.

Idegenbeli győzelemmel melegített a Boston Celtics elleni hazai mérkőzésre a Los Angeles Lakers. A kaliforniai alakulat egy három mérkőzéses idegenbeli ”turnét” fejezett be a tegnapi játéknapon, amelyen a Minnesota Timberwolves vendége volt. Az első felvonást a Minnesota 12 ponttal nyerte meg. Innentől kezdte a Lakers egyetlen negyedet sem veszítette el. A második és a negyedik 12 percet 3-3, míg a harmadikat 9 ponttal nyerték meg Mike Brown tanítványai. A Lakers 105-102-re győzedelmeskedett a Target Centerben. A Los Angelesből kiemelhetjük Kobe Bryantet (34 pont), Andrew Bynumot (26 pont/10 lepattanó) és Pau Gasolt (12/11). A T-Wolves legjobbja Nikola Pekovic volt. A montenegrói játékos 25 pontot és 13 lepattanót jegyzett.

A Cleveland Cavaliers hatalmas meglepetésre legyőzte otthonában az Oklahoma City Thundert. Kevin Duranték a mostani szezonban csak egy alkalommal kaptak ki a Chesapeake Energy Arénában. Az első két negyedet a Thunder 2 ponttal megnyerte. A harmadik játékrészben a Cavs ledolgozta a hátrányát. Az utolsó felvonásban a Cleveland 6 pontot vert ellenfelére, így 96-90-re megnyerte a találkozót. A mérkőzésen fantasztikus teljesítményt nyújtott Kyrie Irving. Az előző draft 1/1-se csak 9 pontot szórt, de 12 asszisztot adott, ezen felül több remek megoldása volt. A vesztes csapatban a 23 pontos Durant vitte a prímet.

A Boston Celtics is győzelemmel készült az LA Lakers elleni rangadóra. A massachusettsi alakulat a Portland Trail Blazerst verték meg hazai környezetben. A Boston az első félidőben esélyt sem adott ellenfelének. Az első negyedet 10, míg a másodikat 25 ponttal (38-13) nyerte meg a hazai csapat. A harmadik játékrészt 1, míg az utolsót ”csak” 16 ponttal veszítette el a Celtics, amely 104-86-ra nyert. A rekordbajnoktól kiemelhetjük a 22-22 pontos Paul Piercet és Ray Allent. A vesztes alakulatban LaMarcus Aldridge volt a legjobb, a maga 22 pontjával.

A címvédő Dallas Mavericks vereséget szenvedett a Sacramento Kings otthonában. Az első negyedet 9, míg a másodikat 1 ponttal nyerte meg a hazai együttes. A harmadik felvonásban további 6 ponttal növelte előnyét a Kings. Az utolsó játékrészben a Mavs 3 egységet ledolgozott a hátrányából, így 110-97-re veszítette el az összecsapást. A Sacramentóban Tyreke Evans és Marcus Thornton is 17-17 pontot dobott. A Dallasban Jason Terry 23 ponttal volt a legeredményesebb.

A New York Knicks a Milwaukee Bucks otthonában rogyott térdre. A hazai csapat az első felvonást 2 ponttal megnyerte. A másodikat 6 egységgel a Knicks húzta be. A harmadik 12 percben a Bucks 14 pontot vert ellenfelére. Mivel az utolsó játékrészben a Knicks csak 5 pontot tudott ledolgozni a hátrányából, így 119-114-re a Bucks nyerte meg az összecsapást. A győztes csapatból kiemelhetjük Ersan Ilyasovát (26 pont), Brandon Jennings (25 pont, 10 assziszt) és Mike Dunleavy (25 pont). A New York legjobbja Amare Stoudemire volt. Az erőcsatár 27 pontot és 11 lepattanót szerzett.