NBA: nyert a Boston, az OKC és a Lakers, félelmetes rekord a Bucks-ban

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 31. játéknapján mindegyik nagycsapat megnyerte a mérkőzését, míg a San Antonio Spurs pénzbüntetést kapott.

A Toronto Raptors a Phoenix Suns együttesét fogadta az NBA előző játéknapján. A kanadai alakulat számára nem kezdődött túl jól a mérkőzés, ugyanis az első negyedet 6 ponttal a Suns nyerte meg. A következő két játékrészben a Raptors 10 egységet vert a vendégekre. Mivel az utolsó felvonásban döntetlenre végeztek a csapatok, így a Toronto 101-97-re megnyerte a találkozót és megszakította hat mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. Érdekesség, hogy a ligában a Raptors sorozata volt a leghosszabb.

Marcin Gortat 14 pont, 6 lepattanó, 5 assziszt, 3 blokk

A Charlotte Bobcats már a szezon elején több győzelmet könyvelhetett el, mint az előző idényben. A hetedik siker megszerzése óta, azonban gödörbe került az Észak-Karolinai alakulat. Michael Jordan csapata az elmúlt három mérkőzését elveszítette, így búcsút inthetett a pozitív mérlegének. A Bobcats tegnap hazai pályán kapott ki a Philadelphia 76ers-től. A pennsylvaniai alakulat előző hat mérkőzéséből ötön is 100 pont felett teljesített. Az öt találkozóból csak az Oklahoma City Thunder elleni mérkőzést nem tudta megnyerni a 76ers.

Evan Turner 25 pont, 10 lepattanó, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Brooklyn Nets a várakozásoknak megfelelően legyőzte az Orlando Magic csapatát. A Nets az első negyed után 3 ponttal vezetett, majd a második játékrészben a Magic 3 egységet ledolgozott a hátrányából. A nagyszünet utáni első felvonásban a Nets pontot tett a mérkőzés végére. A vendégek 10 ponttal dobtak többet az ellenfelüknél. A Brooklyn az utolsó 12 percet is megnyerte 1 egységgel, így 98-86-ra győzedelmeskedett az Amway Centerben. Érdekesség, hogy a győztes csapat bejelentette, hogy nem súlyos Brook Lopez lábsérülése, így a jövő héten minden bizonnyal visszatérhet a pályára.

NBA
Orlando Magic (5-10)
21 23 21 21 86
Brooklyn Nets (11-4)
25 20 31 22 98

A Portland Trail Blazers megnehezíteni sem tudta a Boston Celtics dolgát. A massachusettsi csapatban nem léphetett pályára Rajon Rondo, akit a liga két mérkőzésről tiltott el a Brooklyn Nets elleni verekedése miatt. Visszatérve a tegnapi összecsapásra. A Celtics már az első félidőben eldöntötte a találkozót, ugyanis az első két negyedben 23 pontot vert a Trail Blazers-re. Az utolsó két játékrészre kiengedett a Boston, ennek ellenére 96-78-ra nyerte meg a találkozót.

LaMarcus Aldridge 23 pont, 8 lepattanó, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A New York Knicks a szokásoknak megfelelően tapad a Brooklyn Nets-re. A manhattani alakulat az előző játéknapon a pappírformának megfelelően két vállra fektette a Washington Wizardsot. A Knicks végül 108-87-re nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy a New York előző tíz mérkőzését megnyerte a Wizards ellen, amely utoljára 2006. december 6-án tudott nyerni a ”Nagy Almában”. A fővárosi alakulatra december 4-én is egy nehéz mérkőzés vár, ugyanis a Miami Heat ellen játszik hazai környezetben.

Kevin Seraphin 13 pont, 10 lepattanó, 2 assziszt

Az Atlanta Hawks egy megnyert mérkőzést bukott el a Cleveland Cavaliers elleni találkozón. A hazaiak az első két negyeded után 11 ponttal vezettek, majd a második félidőre teljesen kiengedtek. A harmadik felvonásban kettő, míg a negyedikben tizenegy pontot vert a georgiai alakulatra a Cavs, amely 113-111-re nyert a Philips Arénában. A győztes kosarat az utolsó tizedmásodpercekben dobta Alonzo Gee. Érdekesség, hogy a Hawks csak 12-szer adta el a labdát és a statisztikák alapján is jobb volt, de a legfontosabb mutatóban a Cleveland volt a jobb.

Anderson Varejao 20 pont, 18 lepattanó, 2 assziszt

Továbbra is a Memphis Grizzlies vezeti a ligát. A Tennessee-i alakulat az előző játéknapon a Detroit Pistons-t látta vendégül. A Grizzlies mindegyik negyedet megnyerte, így 90-78-ra verte meg a michigani alakulatot, amely a tíz idegenbeli mérkőzéséből kilencet elveszített. A Memphis számára kellett a biztos győzelem, ugyanis szombaton a San Antonio Spurs otthonában lép pályára. Érdekesség, hogy a liga 250 ezer dollárra büntette meg a Spurs-t azért, mert pihentette a kulcsjátékosait a Miami Heat elleni találkozón.

Greg Monroe 17 pont, 9 lepattanó 2 assziszt, 2 labdaszerzés

Az Oklahoma City Thunder számára nem jelentett gondot a Utah Jazz legyőzése. Az OKC az utolsó felvonás kivételével, mindegyik játékrészben erősebbnek bizonyult az ellenfelénél, így 106-94-re nyerte meg a találkozót. A Thunder 11 hazai mérkőzéséből csak kettőt veszített el! A találkozó hőse Russell Westbrook volt. A huszonnégy esztendős irányító lett az első olyan játékos a ligában, aki 23 ponttal, 13 lepattanóval, 8 assziszttal és 7 labdaszerzéssel zárt egy mérkőzést.

Enes Kanter 18 pont, 7 lepattanó

A Minnesota Timberwolves legyőzte a Milwaukee Bucksot, de a találkozó után nem a T-Wolves sikeréről, hanem Larry Sanders remek teljesítményéről cikkeztek a legtöbben. A Bucks csere centere karrierje első tripla dupláját (10 pont, 12 lepattanó, 10 blokk) érte el, nem mellesleg beállította Kareem Abdul-Jabbar franchise rekordját. A csapat történelmében csak a legendás játékos volt arra képes, hogy egy mérkőzésen 10 blokkot jegyezzen. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy Sanders a kispadról állt be. Utoljára 1998. április 7-én Shawn Bradley tudott hasonló teljesítményt felmutatni (22 pont, 22 lepattanó, 13 blokk) a kispadról beállva.

Larry Sanders 10 pont, 12 lepattanó, 1 assziszt, 1 labdaszerzés, 10 blokk

Az Indiana Pacers a Sacramento Kings otthonában tudott nyerni. Az Indiana a találkozó első és harmadik felvonásában erősebbnek bizonyult az ellenfelénél, míg a második és a negyedik 12 percben döntetlenre végzett a két csapat, így a Pacers 97-92-re nyert a Kings arénájában. Az Indiana remek formában van, ugyanis az előző öt mérkőzéséből csak a San Antonio Spurs ellenit nem tudta megnyerni. Érdekesség, hogy a Pacers november 7. után áll ismét nem negatív mérleggel (8-8).

David West 31 pont, 11 lepattanó, 2 assziszt, 2 labdaszerzés

A Los Angeles Lakers szétdobta a Denver Nuggets együttesét. A kaliforniai alakulat 17 triplával zárta az összecsapást, ezzel beállította a franchise alapszakasz rekordját. A mérkőzés legjobbja a csereként beállt Antawn Jamison volt, aki 33 pontot és 12 lepattanót jegyzett. A Lakers-ben az utolsó cserejátékos, aki legalább 30 pontot dobott, az Shaquille O'Neal volt, még 1998-ban! Érdekesség, hogy a Lakers-re egy borzasztó sorozat vár, ugyanis a következő tizenkét mérkőzéséből kilencet idegenben játszik majd.