NBA: LeBron James történelmet írt!

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 77. játéknapján LeBron James lett a legfiatalabb kosárlabdázó, aki elérte a 20 ezer pontos álomhatárt.

A Chicago Bulls és a Toronto Raptors játszotta a 77. játéknap leghosszabb mérkőzését. A két csapat a rendes játékidőben nem tudott felülkerekedni a másikon, így a döntős a hosszabbításra maradt. Érdekesség, hogy az utolsó 12 másodpercben egyik csapat sem tudott kosarat dobni. Nos, a ráadásban 2 ponttal erősebbnek bizonyult a Bulls, így 107-105-re megnyerte a találkozót. A Raptors-nak ez volt a negyedik hosszabbításos mérkőzése a szezonban és ebből hármat elveszített. Érdekesség, hogy a Bulls eddig mind a kilenc mérkőzését megnyerte, amelyeken 100, vagy több pontot ért el.

Carlos Boozer 36 pont, 12 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

Az Orlando Magic főcsoport riválisát, az Indiana Pacerst látta vendégül. Érdekesség, hogy a floridai együttes egy négy mérkőzésből (1-3) álló idegenbeli sorozat után tért haza. Az Orlando már az első negyedben 5 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a Magic 11 egységgel tovább növelte a két csapat közti távolságot. A harmadik és a negyedik játékrészben a Pacers 5 pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a találkozót a Magic nyerte meg 97-86-ra.

Paul George 20 pont, 10 lepattanó, 4 assziszt, 1 blokk

Josh Smitht magatartási problémák miatt felfüggesztette az Atlanta Hawks vezetősége, ennek ellenére a georgiai alakulat kiütötte a Brooklyn Nets együttesét. A hazai csapat az első felvonásban 7 egységet vert a vendégekre. A második 12 percben a Hawks 9 ponttal növelni tudta az előnyét. A Nets hátránya a harmadik játékészben 3 egységgel tovább nőtt. A New Yorki alakulat az utolsó negyedben 5 ponttal dobott többet a hazaiaknál, de az összecsapás a Hawks 109-95-ös sikerével zárult. A Nets-nek ezzel megszakadt a hét mérkőzéses győzelmi sorozata.

Brook Lopez 22 pont, 9 lepattanó, 1 blokk

Austin Rivers a New Orleans Hornets játékosa 23 percet játszott a New Orleans Hornets-ben, amely idegenben fektette két vállra a Boston Celticset. Érdekesség, hogy a dobóhátvéd édesapja Doc Rivers a massachusettsi együttes vezetőedzője. Nos, az apuka nem lehet teljesen büszke a fiára, aki az egyik legrosszabb újonc, pedig a Hornets az első kőrben választotta őt ki (10. hely). Visszatérve az összecsapásra. A Hornets az első negyedet leszámítva, szinte esélyt sem adott a rekordbajnoknak, amely 90-78-ra veszítette el a találkozót, nem mellesleg megszakadt a hat mérkőzésből álló győzelmi sorozata.

Al-Farouq Aminu 18 pont, 9 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés

A Denver Nuggets mindent megtett az Oklahoma City Thunder ellen, de az OKC végül megszakította a coloradói együttes hat mérkőzéses győzelmi szériáját. A Thunder már az első 12 percben komoly pofont adott a vendégeknek, ugyanis 16 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben 4 egységgel tovább növelte az előnyét a hazai csapat. A nagyszünet utáni első felvonásban a Thunder 5 ponttal volt erősebb a Nuggets-nél, amely az utolsó negyedet megnyerte, igaz 117-97-re kapott ki a Chesapeake Energy Arénában. A Thunder egymás után az ötödik találkozóján sem talált legyőzőre.

Kosta Koufos 16 pont, 9 lepattanó, 1 labdaszerzés

Texasi rangadót rendeztek szerdán, ugyanis a Dallas Mavericks a Houston Rockets együttesét fogadta. A Mavs az első játékrészben 11 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a Rockets 3 pontot ledolgozott a hátrányából. A nagyszünet utáni első negyedben a Houston 1 egységet vert a hazaiakra. A vendégek az utolsó 12 percet is megnyerték 2 ponttal, de a Mavericks 105-100-ra győzedelmeskedett az American Airlines Centerben. Dirk Nowitzki-ék sorozatban a negyedik győzelmüket, míg James Hardenék az ötödik vereségüket könyvelhették el.

Omer Asik 12 pont, 15 lepattanó, 1 labdaszerzés, 2 blokk

A San Antonio Spurs megállíthatatlan hazai pályán, ezt a Memphis Grizzlies is megtapasztalhatta. A vendégek jól kezdték a találkozót, ugyanis az első negyedben 6 pontos előnyre tettek szert. A második játékrésztől kezdve a Spurs átvette a mérkőzés irányítását és könnyedén behúzta a találkozót. Tony Parkerék 103-82-re győzedelmeskedtek, így egymás után a 13. hazai összecsapásukat is megnyerték. Érdekesség, hogy a Spurs eddig 19 mérkőzést játszott az AT&T Centerben és ebből csak kettőt veszített el!

Rudy Gay 17 pont, 8 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Sacramento Kings és a Washington Wizards egy szoros mérkőzést játszott egymás ellen. Az első negyedben a Kings 1 pontot vert a vendégekre. A második 12 percben a fővárosi alakulat 9 egységgel dobott több pontot, mint a hazaiak. A harmadik játékrészben a Sacramento 3 pontot ledolgozott a hátrányából. Az utolsó felvonásban a Kings hatalmas hajrával megtudta fordítani az eredményt és 95-94-re megnyerte a találkozót. Érdekesség, hogy az utolsó 2 másodpercben Bradley Beal-nek és John Wall-nak is megvolt a lehetősége arra, hogy megnyerje a találkozót a Wizards-nak, de a végén mégis a Kings örülhetett.

Bradley Beal 26 pont, 3 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Portland Trail Blazerst még a Cleveland Cavaliers is megverte, méghozzá hazai környezetben. A Cavs az első félidőben 17 pontos előnyre tett szert. Az utolsó két játékrészre felébredt a Trail Blazers, de csak 12 egységet tudott ledolgozni a hátrányából, így a Cleveland 93-88-ra győzedelmeskedett a Rose Garden-ben. A Portland egymás után a negyedik találkozóját veszítette el, míg a Cavaliers megszakította a három mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát.

Kyrie Irving 31 pont, 3 lepattanó, 5 assziszt, 4 labdaszerzés

A Miami Heat némi meglepetésre kiütötte a Golden State Warriorst. A címvédő 92-75-re győzedelmeskedett Oaklandben. Nos, az összecsapás és a játéknap hőse LeBron James lett, aki 28 évesen és 17 naposan minden idők legfiatalabb kosárlabdázója lett, aki elérte a 20 ezer pontos álomhatárt. A Heat sztárja Kobe Bryant rekordját (29 éves 122 napos) adta át a múltnak. Érdekesség, hogy James a hetedik leggyorsabban (726 alapszakasz mérkőzés) érte el ezt a mérföldkövet. Ezt a rekordot 499 mérkőzéssel Wilt Chamberlain tartja!