NBA: kikapott a Knicks, elúszott a bajnoki cím!

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 18. játéknapján a New York Knicks vereséget szenvedett és egy statisztikai mutató szerint nem lesz bajnok.

A Philadelphia 76ers a Utah Jazz-t látta vendégül az NBA előző játéknapján. A pennsylvaniai alakulat az első negyedben 10 pontos előnyre tett szert. A 76ers a hátralévő három negyed azonban elveszítette, ennek ellenére 99-93-ra megnyerte a találkozót. A Jazz a 2012/2013-as szezonban nem szeret idegenben játszani, ezt bizonyítja, hogy Paul Millsapék hét mérkőzésből csak egyet tudtak megnyerni. A Utah november 12-én a Toronto Raptors otthonában nyert hosszabbításban.

Paul Millsap 22 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt

Az Indiana Pacers kiütötte a Dallas Maverickset. Az első két negyed után, még egy ponttal a texasi alakulat vezetett, majd a második félidőben bedarálta ellenfelét a hazai együttes. A harmadik felvonást 10, míg a negyediket 11 ponttal nyerte meg a Pacers. Érdekesség, hogy a győztes csapatban a kezdő ötös közül mindenki 10 pont fölött zárta az összecsapást, nem mellesleg csak kilenc alkalommal adta el a labdát az Indiana. A Mavs idegenbeli mutatóját (1-4) közel sem nevezhetjük fényesnek, igaz a csapatban továbbra sem játszik Dirk Nowitzki.

O.J. Mayo 19 pont, 3 lepattanó, 3 assziszt

A Detroit Pistons közel került a második győzelméhez, de az Orlando Magic az utolsó másodpercekben megverte a michigani együttest. Az utolsó negyed előtt a Pistons 4 egységgel vezetett. A hazai alakulatnak minden esélye megvolt rá, hogy megnyerje a találkozót, de a Magic az utolsó másodpercekben felülkerekedett a Pistonson és 110-106-ra megverte Greg Monroékat. A Pistons továbbra is nyeretlen hazai pályán (0-3), míg a Magic-nek ez volt az első idegenben (1-3) sikere.

J.J. Redick 23 pont, 1 lepattanó, 5 assziszt, 1 labdaszerzés

Az Oklahoma City Thunder már az első félidőben eldöntötte a New Orleans Hornets elleni összecsapást. Kevin Duranték az első negyedet 18, míg a másodikat 11 egységgel nyerték meg. Az utolsó két játékrészben a Hornets kozmetikázott az eredményen, így ”csak” 15 ponttal, 110-95-re kapott ki az OKC-től. A Thunder a mérkőzésen 14 triplát dobott, ez a franchise Seattle-ből való elköltözése óta a legtöbb, amit egy találkozón jegyzett. Az idei 1/1-es, Anthony Davis 29 perc alatt 8 pontot és 11 lepattanót ért el, nem mellesleg a kezdő ötösből csak Robin Lopez jutott 10 pont fölé (12).

Kevin Durant 27 pont, 9 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

A Minnesota Timberwolves 5 ponttal megnyerte a Golden State Warriors elleni mérkőzés első negyedét, majd a hazai csapat a következő két felvonásban szétesett. A vendégek a második játékrészt 8, míg a harmadikat 10 ponttal húzták be. Az utolsó 12 percben a T-Wolves 5 pontot ledolgozott a hátrányából, ennek ellenére 106-98-ra a Golden State nyert. Érdekesség, hogy a mérkőzést a lelátón nézte végig a Minnesota egykori vezetőedzője, Flip Saunders, aki a 2005-ös elbocsátása óta először lépett be a Target Centerbe.

David Lee 18 pont, 13 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

Az NBA 18. játékhetén az utolsó veretlen csapat is ”elvérzett”. A New York Knicks a Memphis Grizzlies otthonában szenvedett vereséget. A hazai csapat esélyt sem adott a Knicks-nek, amely úgy kapott ki 105-95-re, hogy az utolsó játékrészben faragot le a hátrányából 8 pontot. Rudy Gay 17 pontig jutott a találkozón, ezzel elérte a 8 ezres álomhatárt. A franchise rekordot Pau Gasol tartja 8,966 ponttal. Egy érdekes statisztikai mutató: az NBA történelmében még egy csapat sem nyerte meg a bajnoki címet úgy, hogy az első hét mérkőzésén egyszer se szerezzen több lepattanót az ellenfelénél. Nos, a Knicks eddig egyik összecsapásán sem szerzett több lepattanót a riválisánál!

Raymond Felton 18 pont, 3 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks a Sacramento Kingset és az influenzát is legyőzte. A mérkőzés előtt jelentették be a georgiai alakulat vezetői, hogy az egész csapat influenzás. A Hawks az első negyedet 14 egységgel nyerte meg, majd a második játékrészben a Kings 12 ponttal közelebb férkőzött a vendégekhez. A harmadik felvonásban 14 ponttal dobott többet az Atlanta, amely az utolsó 12 percben megőrizte az előnyét, így 112-96-ra nyert a Sleep Train Arena-ban.

Kyle Korver 22 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

A Portland Trail Blazers számára nem kezdődött túl jól a Houston Rockets elleni mérkőzés, ugyanis a vendégcsapat az első két negyedben 7 pontos előnyre tett szert. A második félidőben egalizálta az eredményt a Portland, amely az utolsó negyedben sokáig vezetett, de Marcus Morris triplájával a Rockets hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadást jobban bírta a Trail Blazers, amely 119-117-re megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy a hosszabbításban a Portland újonc irányítója, Damian Lillard csapata 8 pontjából ötöt magára vállalt.

James Harden 29 pont, 6 lepattanó, 6 assziszt, 3 labdaszerzés

A Los Angeles Lakers vezetőedzője, Mike D'Antoni nélkül verte meg a Phoenix Suns-t. A trénert a térdsérülése akadályozta meg abban, hogy a kispadról nézze végig a találkozót, igaz a második félidőt a társalgóban már megtekintette. Az első két negyedet követően a Lakers 5 ponttal vezetett, majd a második félidőben tempót váltott a hazai alakulat, amely Kobe Bryant (31 pont) vezetésével 114-102-re nyert a Suns ellen. Az LA Lakersnek ez volt a negyedik győzelme a bajnokságban. Érdekesség, hogy a legyőzött csapatok (Pistons, Warriors, Kings, Suns) közös mérlege 12-26!