NBA: Kevin Durant emberfelettit nyújtott!

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 79. játéknapján az Oklahoma City Thunder Kevin Durant vezetésével nyert a Dallas Mavericks otthonában.

A 79. játéknap egyik rangadóján a Boston Celtics a Chicago Bulls-t látta vendégül. Az illinoisi alakulat az első félidőben 6 pontos előnyre tett szert. A harmadik játékrészben 23-23-ra végeztek a csapatok. A negyedik 12 percben a Boston ledolgozta a hátrányát. Érdekesség, hogy a Celtics még a vezetést is átvette, de a Bulls 2 másodperccel a rendes játékidő vége előtt dobott Kirk Hinrich duplával hosszabbításra mentette a találkozót. A hosszabbításban végig fej-fej mellett haladt a két csapat, amelyből a vendégek kerültek ki győztesen. A Bulls Marco Balinelli duplájával 100-99-re győzedelmeskedett a TD Garden-ben. A Chicago egymás után a 14. idegenbeli mérkőzését nyerte meg pénteken!

Carlos Boozer 19 pont, 20 lepattanó, 4 assziszt, 1 labdaszerzés

A Toronto Raptors egy szinte megnyert mérkőzést bukott el a Philadelphia 76ers otthonában. A kanadai alakulat az első negyedben 8 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben a Raptors 17 pontosra ”hizlalta” az előnyét. A pennsylvaniai alakulat a nagyszünetben összekapta magát és már a harmadik felvonásban 16 pontot ledolgozott a hátrányából. Az utolsó játékrész végén a Raptors sokáig vezetett, majd az utolsó előtti másodpercben Jrue Holiday kiegyenlített. A 76ers a hosszabbításban kihasználta a sokadik esélyét is a mérkőzésen és 108-101-re megverte a torontói alakulatot.

Ed Davis 18 pont, 10 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés, 2 blokk

Michael Jordan elégedett lehet csapata pénteki teljesítményével, ugyanis a Charlotte Bobcats idegenben fektette két vállra az Orlando Magicet. A találkozó első játékrészében döntetlenre végzett a két csapat, majd a második 12 percben a vendégek 12 pontos előnyre tettek szert. A harmadik felvonásban a Magic 7 egységgel közelebb férkőzött a Bobcats-hez, amely az összecsapás (106-100) mellett az utolsó negyedet is megnyerte. A Charlotte a sikerével megtörte ötmérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. Érdekesség, hogy a Bobcats a következő négy találkozóját otthon játssza.

Kemba Walker 25 pont, 8 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés

Az Indiana Pacers a Houston Rocketset látta vendégül az előző játéknapon. Az indianapolisi együttes pazarul kezdte a találkozót, ugyanis az első felvonásban 13 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Rockets 6 egységet ledolgozott a hátrányából. A nagyszünet utáni első negyedben a Pacers 7 ponttal növelni tudta a két csapat közi távolságot. A texasi alakulat az utolsó negyedet ugyan megnyerte 4 egységgel, de az összecsapás a Pacers 105-95-ös sikerével zárult. A Rockets egymás után a hatodik mérkőzésén sem tudta győztesen elhagyni a parkettet.

Omer Asik 22 pont, 12 lepattanó, 1 labdaszerzés, 3 blokk

A Brooklyn Nets és az Atlanta Hawks elképesztően szoros mérkőzést játszott egymás ellen. A Barclays Centerben megrendezett találkozón a két csapat az első három negyedben nem talált fogást a másikon, így az utolsó felvonásra döntetlennel fordultak az együttesek. A georgiai alakulat egészen az utolsó percig tartotta magát, majd a Nets Deron Williams vezetésével felőrölte az ellenfelét és megnyerte a találkozót. A New Yorki alakulat 94-89-re győzedelmeskedett hazai pályán. A Hawks az előző tíz mérkőzéséből csak hármat tudott megnyerni.

Jeff Teague 21 pont, 10 assziszt, 1 blokk

A Memphis Grizzlies mérte a legnagyobb csapást az ellenfelére a pénteki játéknapon. A Tennessee-i alakulat a Sacramento Kingst fogadta. A hazaiak az első félidőben 12 pontot vertek a vendégekre. A harmadik játékrészben a Memphis ”csak” 1 ponttal tudta növelni az előnyét. A Grizzlies a negyedik negyedet 3 egységgel nyerte meg, így 85-69-re verte meg a Kingset. Érdekesség, hogy a Memphis egy három mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatot tört meg ezzel a győzelmével.

DeMarcus Cousins 22 pont, 12 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

A Golden State Warriors sem tudta megtörni a San Antonio Spurs pazar hazai sorozatát, pedig a vendégek nagyszerűen kezdték a mérkőzést, ugyanis az első játékrészben 7 pontos előnyre tettek szert. A második negyedben átvette a találkozó irányítását a texasi együttes, amely az utolsó három felvonást megnyerte, így 95-88-ra győzedelmeskedett hazai környezetben. A Spurs egymás után a 14. összecsapását nyerte meg a AT&T Centerben, azaz otthon szinte legyőzhetetlen (mérleg: 18-2) a San Antonio.

Jarrett Jack 20 pont, 2 lepattanó, 10 assziszt

A Washington Wizards a Denver Nuggets otthonába látogatott el. Az első negyedben 19-19-re végeztek a csapatok, majd a második 12 percben a hazaiak 5 pontot verték a vendégekre. A nagyszünet utáni első játékrészben a coloradói alakulat 2 egységgel tovább növelte az előnyét. A fővárosi együttes az utolsó felvonásra magára talált és 11 pontot vert a Nuggets-re, így 112-108-ra nyert a Pepsi Centerben. Fontos megemlíteni, hogy a Wizards sztárjának, John Wall-nak az utolsó előtti másodpercben volt egy nagyon fontos blokkja (Ty Lawson dobását akadályozta meg).

Bradley Beal 23 pont, 3 lepattanó, 4 assziszt, 1 blokk

A ligaelső Oklahoma City Thunder a Dallas Mavericks vendége volt. Az első 12 percben az OKC 8 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a hazaiak 1 egységgel közelebb férkőztek a vendégekhez. A Thunder a harmadik felvonásban 2 ponttal dobott többet a Dallasnál. A texasi együttes a negyedik negyedben egalizálta az eredményt. Érdekesség, hogy a Mavs 2 másodperccel a rendes játékidő vége előtt dobott O.J. Mayo triplával egyenlített ki. A ráadást sokkal jobban bírta a Thunder, így 117-114-re megnyerte a találkozót. A mérkőzés és a játéknap legjobbja Kevin Durant volt, aki 52 ponttal zárta a találkozót, ez karriercsúcs!