NBA: Hatalmas Bryant bukás, de a Lakers nyert – videó

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 94. játéknapján a Los Angeles Lakers, még azt is elbírta, hogy a csapat sztárja, Kobe Bryant nagyon gyenge napot fogott ki. Folytatódik a San Antonio Spurs és a Los Angeles Clippers győzelmi sorozata.

A Los Angeles Lakers remekül kezdte a New Orleans Hornets elleni mérkőzést, ugyanis az első negyedet 6 ponttal megnyerte. A második és a harmadik felvonásban a Hornets 12 pontot vert ellenfelére, így előnnyel fordulhatott az utolsó játékrészre. A negyedik 12 percben magára talált a Lakers, amely 9 egységgel dobott többet a New Orleansnál, így 88-85-re megnyerte a találkozót. Érdekesség, hogy a mérkőzés utolsó másodpercében Jason Smith egy triplával megpróbált kiegyenlíteni, de Pau Gasol blokkolta a kísérletet. A spanyol remekül játszott a mérkőzésen, amelyet dupla duplával (21 pont, 11 lepattanó) zárt. Kobe Bryant pocsék teljesítményt nyújtott. A dobóhátvéd 38 perc alatt csak 11 pontot dobott. Bryant mezőnykosár mutatója botrányos: 21 kísérletből csak 3 volt jó. A Hornets legjobbja Jarrett Jack volt, aki 18 pontot és 10 lepattanót jegyzett.

A San Antonio Spurs folytatta győzelmi sorozatát. A texasi alakulat az Indiana Pacerst látta vendégül. Az első két negyedet 16 ponttal a hazai csapat nyerte meg. A harmadik és a negyedik negyedben az Indiana mindet megtett, de csak 7 pontot tudott ledolgozni a hátrányából, így a Spurs 112-103-ra megnyerte a találkozót. A győztes csapat legjobbja Tim Duncan volt. A center 23 pontot és 11 lepattanót jegyzett. Az Indianában Danny Granger és Paul George is 18-18 pontot dobott. A San Antonio sorozatban 7. mérkőzését nyerte meg.

A Spurs mellett a Los Angeles Clippers is egy remek sorozatot tudhat magáénak. Vinny Del Negro együttese sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg. A Clippers tegnap a Utah Jazz csapatát fektette két vállra. Az első negyedet 16 ponttal a Los Angeles nyerte meg. A második felvonásban a Jazz 4 egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik 12 percet 1 ponttal a Clippers húzta be. A negyedik játékrészben a Utah 4 ponttal ismét erősebb volt ellenfelénél, de az LA Clippers 105-96-ra diadalmaskodott. A hazai csapatban Chris Paul 26, míg Blake Griffin 24 pontot dobott. Al Jefferson volt a Jazz legjobbja. A center 26 pontot jegyzett.

A New York Knicks legyőzte a Cleveland Cavalierst, de a mérkőzés előtt Jeremy Lin bejelentette, hogy  súlyos porsérülést szenvedett a bal térdében, amit meg is kell műteni. Az irányítónak hat hetet kell kihagynia, vagyis az alapszakaszban (április 26. az utolsó játéknap) már nem léphet pályára és a rájátszásban is erősen kérdéses a játéka, igaz ez a csapatától is függ. Visszatérve a Cleveland elleni mérkőzésre. A Knicks J.R. Smith (20 pont) és Carmelo Anthony (19 pont) vezetésével magabiztosan 91-75-re nyert. A Cavs legjobbja a 13 pontos Antawn Jamison volt. Érdekesség, hogy a Clevelandben Kyrie Irving vállsérülés miatt nem léphetett pályára.

Los Angeles Lakers – New Orleans Hornets 88-85
Detroit Pistons – Charlotte Bobcats 110-107 – hosszabbításban
New York Knicks – Cleveland Cavaliers 91-75
Philadelphia 76ers – Atlanta Hawks 95-90
Milwaukee Bucks – Memphis Grizzlies 95-99
San Antonio Spurs – Indiana Pacers 112-103
Sacramento Kings – New Jersey Nets 99-111
Los Angeles Clippers – Utah Jazz 105-96