NBA: a Lakers ripityára verte a Pistons-t

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 6. játéknapján a Los Angeles Lakers a Detroit Pistons legyőzésével megszerezte idei első sikerét.

Tizenhárom év után ismét két győzelemmel kezdte az idényt a New York Knicks, amely a Miami Heat után a Philadelphia 76ers-t is legyőzte. Érdekesség, hogy a Knicks által legyőzött csapatok tavaly szerepeltek a rájátszásban, sőt a Heat a bajnoki döntőt is megnyerte. Visszatérve a vasárnapi összecsapásra. A manhattani alakulat már az első félidőben komoly lépést tett a mérkőzés megnyerése felé, ugyanis az első két negyedben 13 pontos előnyre tett szert. A harmadik felvonásban a 76ers 4 egységet ledolgozott a hátrányából, de az utolsó 12 percben a New York 7 pontot vert rá, így a Knicks 100-84-re nyert a Philadelphia ellen. A győztes csapat az első két mérkőzésén mindig 90 pont fölött teljesített, erre utoljára a 2003/2004-es szezonban volt példa.

Jrue Holiday 27 pont, 2 lepattanó, 7 assziszt, 1 labdaszerzés

A Minnesota Timberwolves egyelőre megérzi Kevin Love (törött kar) és Ricky Rubio (térdsérülés) hiányát, ugyanis a minneapolisi együttes sima vereséget szenvedett a Toronto Raptors otthonában. A kanadai együttesnek ez volt az első győzelme a 2012/2013-as szezonban. A Timberwolves dolgát a sérülések mellett a rengeteg eladott labda is megnehezítette. A vendég együttes 24-szer (ebből 16-ot az első félidőben) adta el a játékszert, amelyből 32 pontot dobott a Raptors. A hazai csapatban Kyle Lowry és DeMar DeRozan is 22-22 pontot jegyzett a találkozón.

NBA
6. játéknap
Toronto Raptors 25 31 23 26 105
Minnesota Timberwolves 24 23 26 13 86
Kyle Lowry 22 pont, 7 lepattanó, 5 assziszt, 3 labdaszerzés
Andrei Kirilenko 17 pont, 6 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 3 blokk

Az Orlando Magic a Phoenix Suns elleni mérkőzés előtt jelentette be, hogy Hedo Turkoglunek eltörött a karja, amelyet már meg is műtöttek. A török játékosnak legalább négy hetet kell kihagynia. A Magic számára pocsékul kezdődött a Suns elleni hazai összecsapás, ugyanis az arizonai alakulat az első félidőben 10 pontos előnyre tett szert. Az Orlando újonc vezetőedzője, Jacque Vaughn a nagyszünetben felrázta a csapatát, ugyanis a Magic 12 perc alatt 40 pontot dobott és csak 20-at kapott. Az utolsó 12 percet 11 egységgel nyerte meg a hazai alakulat, így a kezdeti nehézségek ellenére meglepően simán, 21 pontos sikert könyvelhetett el a Suns ellen. A Magic a 2009/2010-es szezon után kezdte ismét két győzelemmel az idényt.

NBA
6. játéknap
Orlando Magic 26 20 40 29 115
Phoenix Suns 33 23 20 18 94
J.J. Redick 24 pont, 1 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés
Luis Scola 24 pont, 7 lepattanó, 4 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A játéknap talán legnagyobb meglepetését az Atlanta Hawks szolgáltatta, amely az Oklahoma City Thunder otthonában tudott nyerni. A georgiai csapat már az első negyedben megmutatta, hogy győzni jött az OKC otthonába, ugyanis 8 pontos előnyre tett szert. Kevin Duranték a második felvonásra összekapták magukat, így ezt a játékrészt 12 egységgel nyerték meg. A Hawks a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerte, így végül 104-95-re győzedelmeskedett a Chesapeake Energy Arena-ban. Érdekesség, hogy a mérkőzésen bemutatkozott Brenda Pantoja, aki az NBA történelmének a harmadik női bírója.

NBA
6. játéknap
Oklahoma City Thunder 22 29 23 21 95
Atlanta Hawks 30 17 28 29 104
Kevin Durant 22 pont, 12 lepattanó, 8 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk
Al Horford 23 pont, 12 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Los Angeles Lakers elkerülte a történelmi blamát, ugyanis a negyedik mérkőzését meg tudta nyerni, így nem ismétlődött meg az 1957-es idény 0-4-es rajtja. A Lakers akkor még Minneapolisban játszotta a hazai összecsapásait. A Lakers ”áldozata” a Detroit Pistons volt, amely megnehezíteni sem tudta a sárga-lilák dolgát. A hazai együttes az első negyedben 21 pontos előnyt épített ki magának, majd a következő két felvonásban a Lakers 10 egységgel tovább növelte a két csapat közti különbséget. Az utolsó negyedben a Pistons 2 pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a találkozót 108-79-re a Lakers nyerte meg. Érdekesség, hogy Kobe Bryant csak 15 pontot ért el, pedig a mérkőzés előtt a Lakers pontjainak a 31.5%-át ő dobta.