NBA: a Clippers idegenben oktatta a Spurs-t

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 21. játéknapján a Los Angeles Clippers idegenben verte meg a San Antonio Spurs-t.

A Washington Wizards az NBA 2012/2013-as szezonjának egyetlen nyeretlen csapata. A fővárosi alakulat az előző játéknapon hazai parketten szenvedett vereséget az Indiana Pacers-től. A Wizards sorsa már az első negyedben megpecsételődött, ugyanis a vendégek 15 pontos előnyre tettek szert. A második és a harmadik játékrészben a Washington 11 egységet ledolgozott a hátrányából. Az utolsó 12 percben a Pacers 3 ponttal dobott többet, mint a hazai alakulat, így 96-89-re nyert a Verizon Centerben. A Wizards a franchise történelmének leggyengébb idénykezdetét produkálja.

David West 30 pont, 8 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 4 blokk

A Charlotte Bobcats eddig a szezon egyik meglepetéscsapata. Az előző idényben a liga pofozó zsákjának számított az együttes, a mostani szezonban viszont megváltozott a helyzet. A Bobcats kilenc mérkőzéséből ötöt megnyert. A hétfői játéknapon a Milwaukee Bucksot múlta felül az Észak-Karolinai alakulat. Az első negyed után a Charlotte 7 ponttal vezetett, majd a következő két játékrészben a Bucks 11 pontot vert a hazai alakulatra. A negyedik felvonást 8 ponttal nyerte meg a Bobcats, így 102-98-ra győzedelmeskedett a Time Warner Cable Arénában.

Monta Ellis 31 pont, 3 lepattanó, 5 assziszt, 1 labdaszerzés, 2 blokk

Az Atlanta Hawks a pocsék formában lévő Orlando Magicet látta vendégül. Az első negyedet 2 egységgel a Magic vitte el, majd a második 12 percben a Hawks 6 pontot vert a vendégcsapatra. A nagyszünet utáni első játékrészben a georgiai együttes 12 ponttal növelni tudta az előnyét. Az utolsó felvonásban a Magic 7 pontot ledolgozott a hátrányából, ennek ellenére az összecsapás a Hawks 81-72-es sikerével záródott. Az Orlando első tíz mérkőzéséből csak hármat tudott megnyerni.

Nikola Vucevic 5 pont, 13 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A játéknap legnagyobb meglepetését a Denver Nuggets szolgáltatta. A coloradói alakulat a Memphis Grizzlies otthonában tudott nyerni. Az első félidőben a Nuggets 3 pontos előnyre tett szert. A harmadik játékrészben a Memphis egy ponttal átvette a vezetést. A vendégek az utolsó 12 percben 6 egységgel  jobbnak bizonyultak a hazait csapatnál, így a Nuggets 97-92-re verte meg a Memphist. A Grizzlies-nek ezzel a vereséggel megszakadt a nyolcmérkőzéses győzelmi sorozata.

Danilo Gallinari 26 pont, 5 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Dallas Mavericks hazai környezetben kapott ki a Golden State Warriors-tól. A rendes játékidőben 90-90-re végzett egymással a két csapat, így a hosszabbításra maradt a döntés. Érdekesség, hogy a negyedik negyed utolsó két percében a Dallasnak és a Golden Statenek is csak egy-egy mezőnykosara volt. A ráadást sokkal jobban bírta erővel a vendég együttes, így 105-101-re nyert az American Airlines Centerben. A Mavs számára nem jött jókor a vereség, ugyanis a következő két mérkőzésén a New York Knicksszel és a Los Angeles Lakersszel játszik majd.

Stephen Curry 31 pont, 6 lepattanó, 9 assziszt, 2 labdaszerzés

A játéknap rangadóján a Los Angeles Clippers a San Antonio Spurs otthonába látogatott el. A texasi alakulat remekül kezdte a mérkőzést, ugyanis az első negyedben 10 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben a Clippers 15 egységet vert a hazai alakulatra. A nagyszünet utáni első játékrészben a vendégek 3 ponttal növelni tudták az előnyüket. A negyedik negyedben a Spurs szorosabbá tette az összecsapást, de a Clippers 92-87-re megnyerte a találkozót. A mostani szezonban a kaliforniai együttes már második alkalommal verte meg a Spurs-t, nem mellesleg az előző hat mérkőzését megnyerte!

Chris Paul 19 pont, 4 lepattanó, 8 assziszt, 1 labdaszerzés

A Utah Jazz továbbra is veretlen hazai pályán (4-0), igaz a Houston Rockets tegnapi legyőzése nem volt túlságosan nagy feladat, ugyanis a texasi csapat sztárja, James Harden felső légúti fertőzés miatt csak 17 percet játszott a mérkőzésen. A Jazz végül 102-91-re nyerte meg az összecsapást. Érdekesség, hogy a Rockets következő hat mérkőzéséből ötöt otthon játszik majd, nem mellesleg december 1-jén a Jazz látogat majd el Houstonba.