NBA: 27 pontos előnyről kapott ki a Chicago Bulls!

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 27. játéknapján a Chicago Bulls vereséget szenvedett a Milwaukee Bucks-tól.

A Brooklyn Nets egy pazar mérkőzésen verte meg a New York Knicks-t. A Sandy hurrikán miatt elhalasztott mérkőzést a Nets kezdte jobban, ugyanis az első negyed után 3 ponttal vezetett. A második felvonásban 5 ponttal erősebbnek bizonyult a Knicks. A harmadik 12 percben a Brooklyn 3 egységet vert a vendégekre. A rendes játékidő utolsó percében sokáig a Knicks vezetett, majd Brook Lopez kiegyenlített. Érdekesség, hogy a center két büntetőből csak egyet dobott be. A ráadást sokkal jobban bírta a Nets, amely 96-89-re nyerte meg a találkozót. A Brooklyn sorozatban a hatodik hazai mérkőzését nyerte meg, erre utoljára 2003 decemberében volt példa. A két franchise párharcában legutóbb 1997. november 30-án fordult elő az, hogy ugyanolyan mutatóval (9-4) csoportjuk élén álljanak.

Tyson Chandler 28 pont, 10 lepattanó, 1 assziszt, 2 labdaszerzés

A várakozásoknak megfelelően a San Antonio Spurs meggyőző fölénnyel nyerte meg a Washington Wizards elleni mérkőzést. A fővárosi alakulatnak esélye sem volt megnyerni a találkozót, amely a Spurs 118-92-es sikerével ért véget. A San Antonióban hét játékos is 10 pont fölött teljesített. A Wizards mind a 12 mérkőzését elveszítette, ezzel közel került a New Jersey Nets negatív csúcsához. A 2009/2010-es idényben a Nets az első 18 összecsapását kivétel nélkül elbukta! A Washington legközelebb november 28-án a Portland Trail Blazers ellen játszik.

Tiago Splitter 15 pont, 12 lepattanó, 7 assziszt, 2 labdaszerzés, 2 blokk

Az NBA előző játéknapján a Detroit Pistons szezonbeli negyedik győzelmének örülhetett. A michigani alakulat a Portland Trail Blazers-t verte meg. Érdekesség, hogy a Pistons az első negyedet 9 ponttal nyerte meg, majd a Trail Blazers a második és a negyedik felvonásban is erősebbnek bizonyult, ennek ellenére 108-101-re a Detroit győzedelmeskedett. A Pistons a harmadik játékrészben 4 egységet vert a Portlandre. A vesztes csapatra nagyon nehéz időszak vár, ugyanis a következő öt összecsapását is idegenben játssza majd.

LaMarcus Aldridge 32 pont, 10 lepattanó, 2 assziszt, 3 labdaszerzés, 3 blokk

A Chicago Bulls három negyeden keresztül uralta a Milwaukee Bucks elleni mérkőzést, majd a vendégek sokkolták az illinoisi csapatot. Nos, a Bulls az első három felvonást megnyerte, nem mellesleg egy 17 pontos előnyt kovácsolt össze magának. A harmadik 12 percben már 27 ponttal is vezetett a hazai alakulat. A negyedik játékrész felénél már döntetlenre állt a két csapat. A találkozót végül egy ponttal, 93-92-re a Bucks nyerte meg. Az utolsó 50 másodpercben egyik alakulat sem dobott kosarat. Érdekesség, hogy a Milwaukee utoljára 2010. április 6-án verte meg a Chicagót.

Ersan Ilyasova 18 pont 6 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Cleveland Cavaliers remek teljesítményt nyújtott a Memphis Grizzlies otthonában, ennek ellenére Anderson Varejao-ék szomorúan hagyták el a FedExForumot. Az első félidőben a Cavs 5 pontos előnyre tett szert. A nagyszünet utáni első felvonásban a vendégek 2 egységgel tovább növelték az előnyüket. A negyedik játékrészre feljavult a Memphis, míg a Cleveland gödörbe került. A hazaiak 22 pontot dobtak és csak kilencet kaptak, így Marc Gasolék 84-78-ra nyerték meg az összecsapást. A Cavs előző tíz mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni.

Anderson Varejao 15 pont, 22 lepattanó, 3 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

Az Oklahoma City Thunder hatalmas verésben részesítette a Charlotte Bobcatset. Az OKC az első félidő után 64-24-re vezetett! Az első játékrészben felépített 40 pontos előny nem számít franchise rekordnak, ugyanis 1967. november 23-án a Boston Celtics elleni mérkőzés első félideje után 44 ponttal vezetett az akkor még Seattle-ben játszó csapat. Az utolsó két negyedre visszavett a tempóból a Thunder, amely 114-69-re verte meg Michael Jordan együttesét. Érdekesség, hogy a győztes csapatban mind a 12 játékos dobott legalább egy pontot. A bántóan sima vereség után a Charlotte az Atlanta Hawks otthonába látogat majd el november 28-án.

Jeffery Taylor 10 pont, 2 lepattanó, 4 labdaszerzés

A Utah Jazz számára nem kezdődött túl jól a Denver Nuggets elleni ütközet, ugyanis az első negyedet a vendég alakulat nyerte meg 11 egységgel. A második 12 percben döntetlenre végzett egymással a két alakulat. A harmadik felvonásban egalizálta az eredményt a Jazz. Az összecsapás végül a Utah 105-103-as sikerével zárult. A győztes csapat megőrizte hazai veretlenségét (6-0), míg a Nuggets sorozatban megnyert négy mérkőzés után szenvedett ismét vereséget. Érdekesség, hogy a Jazz szurkolói az első félidő végén kifütyülték a Salt Lake-i kedvenceket.

Kenneth Faried 21 pont, 9 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A játéknap egyik legnagyobb meglepetését a New Orleans Hornets szolgáltatta, amely idegenben verte meg a Los Angeles Clippers-t. A Hornets szinte végig vezetve 105-98-ra győzedelmeskedett a Staples Centerben. Anthony Davis sérült bokája erre a mérkőzésre sem épült fel, így az idei 1/1-es nélkül nyerte meg a találkozót a New Orleans. A louisiana-i együttes a sikerével megszakította a hét mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát, míg a Clippers az előző négy összecsapását elveszítette.