A harmadik negyedben lépett meg a címvédő

A Los Angeles Lakers 25 ponttal bizonyult jobbnak a Brooklyn Netsnél.

A címvédő Los Angeles Lakers 126-101-re nyert a Brooklyn Nets otthonában az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A kiegyenlített első félidőt követően a 12 pontos különbséggel (31-19) megnyert harmadik negyedet után meglépett a Lakers, amely a záró felvonásban tovább növelte a különbséget.

Los Angeles Lakers vs Brooklyn Nets Full Game Highlights | 2020-21 NBA Season

PC Upgrade Donation - https://www.paypal.com/paypalme/1storm I hope for your help, thanks#nba #nbahighlights #lakersvsnets

Donovan Mitchell 42 ponttal járult hozzá a Utah szezonbeli 40. győzelméhez, amely határt elsőként érte el a mezőnyben. A Jazz ezúttal a Sacramento Kingst múlta felül 128-112-re. Mike Conley 26 pontot, a kispadról érkező Joe Ingles 20 pontot szerzett a győztes hazai együttesben, mindkét játékosnak öt sikeres triplája volt. A Utah otthon sorozatban a 24. győzelmét aratta, a bajnokságban legutóbbi 13 fellépésén 11. alkalommal kerekedett riválisa fölé.

A mezőny legeredményesebb kosarasaként Stephen Curry 38 ponttal vette ki a részét a Golden State Warriors 125-109-es hazai sikeréből a Houston Rockets ellen. Curry így 2009 óta tartó profi karrierje során már 17 765 pontnál jár a GSW-ben, és 18 pontra megközelítette a klubrekordot 17 783-mal tartó legendát, Wilt Chamberlaint.

A Washington nem bírta el a hátsérülése miatt hiányzó kulcsembere, a liga legjobb pontátlagával (30.9) rendelkező Bradley Beal hiányát Phoenixben, ahol 134-106-ra kapott ki a Sunstól. A Wizardsban Russell Westbrook szezonbeli 22 tripla duplájával (17 pont, 14 gólpassz, 11 lepattanó) zárt.

Gary Trent Jr. a karriercsúcsot jelentő 44 ponttal vette ki a részét a Toronto 135-115-ös clevelandi győzelméből. A Raptors a 47-26-ra megnyert első negyedet követőn - játékosai a klubrekordot jelentő 85 százalékos hatékonysággal dobtak akkor mezőnyből - végig kézben tartotta a mérkőzést.

A Enes Kanter klubrekordot jelentő 30 lepattanót szerzett a Portlandben - ez egyben az idény legjobbja is a ligában -, amely a Detroitot múlta felül 118-103-ra. A Trail Blazers török játékosa nem mellesleg termelt 24 pontot is.

Brooklyn Nets-Los Angeles Lakers 101-126
Cleveland Cavaliers-Toronto Raptors 115-135
Oklahoma City Thunder-Philadelphia 76ers 93-117
Utah Jazz-Sacramento Kings 128-112
Golden State Warriors-Houston Rockets 125-109
Phoenix Suns-Washington Wizards 134-106
Portland Trail Blazers-Detroit Pistons 118-103

Borítókép: Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images