A Boston búcsúztatta a címvédőt

Jayson Tatum volt 29 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A Boston Celtics 92-87-re nyert pénteken a címvédő Toronto Raptors ellen a két csapat párharcának döntő, hetedik találkozóján. A Celtics ellenfele a Miami Heat lesz az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) Keleti főcsoportjának helyi idő szerint kedden kezdődő döntőjében.

A győztes csapat legeredményesebb játékosa Jayson Tatum volt 29 ponttal, Jaylen Brown pedig 21 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Érdekesség, hogy a koronavírus-járvány miatt elhúzódó szezonban a bajnok Toronto 456 nappal azután búcsúzott, hogy tavaly megnyerte a nagydöntőt, ez a leghosszabb ilyen időszak a liga történetében.

Toronto Raptors vs Boston Celtics | September 11, 2020

Led by Jayson Tatum's 29 points, 12 rebounds and 7 assists, the Celtics defeated the Raptors, 92-87, in Game 7. Additionally for the Celtics, Jaylen Brown ta...

Nyugaton folytatódik a főcsoport második elődöntője is, miután a Denver Nuggets az ötödik meccsen szépített a Los Angeles Clippers ellen. Pedig a kaliforniai gárda a harmadik negyedben már 15 ponttal is vezetett.

A Denver először 7:06 perccel a vége előtt vette át a vezetést, s a 26 pontos Jamal Murray, valamint a 22 pontos Nikola Jokic vezetésével kitartott a végső dudaszóig.

Los Angeles Clippers vs Denver Nuggets - Full Highlights 1st Qtr - Game 5 | NBA Playoff (9/11/2020)

Los Angeles Clippers vs Denver Nuggets - Highlights 1st Qtr | NBA Playoff (September 11, 2020)

A Clippersben Kawhi Leonard 36, Paul George pedig 26 pontig jutott, de ezúttal ez is kevés volt a győzelemhez. A párharc hatodik mérkőzését helyi idő szerin vasárnap rendezik.

A liga 2019/20-as szezonja a koronavírus-járvány miatt a floridai Disney World szórakoztatóközpontban fejeződik be zárt kapuk mögött, teljes elszigeteltségben, egy úgynevezett "buborékban". A csapatok négy győzelemig tartó párharcokat vívnak egymással, a finálé legkésőbb október 13-án zárul.