World Series: kezdetét veszi a Tigers és a Giants harca!

Az észak-amerikai baseballbajnokság (MLB) nagydöntője, a World Series a mai napon kezdetét veszi. A Detroit Tigers és a San Francisco Giants harcol egymással.


A World Series, azaz az észak-amerikai baseballbajnokság (MLB) nagydöntője október 24-én kezdetét veszi. A mostani lesz a liga 108. nagydöntője. Az Amerikai Ligát a Detroit Tigers képviseli, amely utoljára 2006-ban jutott be a World Series-be, akkor a St. Louis Cardinals 4-1-es összesítéssel legyőzte a michigani alakulatot. A franchise a kilencedik legsikeresebb klub az MLB-ben. A Tigers fennállása óta (1894) négyszer nyerte meg a Commissioner's Trophy-t, igaz hat elveszített döntője is van. A michigani együttes utoljára 1984-ben nyerte meg a bajnokságot!

A Tigers teljesen megérdemelten jutott be a World Series-be, ugyanis az együttes a döntőbe vezető úton legyőzte az Oakland Athleticset, majd a főcsoportdöntőben söpréssel ejtette ki a 27-szeres bajnok New York Yankees-t, amely megnehezíteni sem tudta a csapat dolgát. A Detroit dobói parádés teljesítményt nyújtottak a Yankees ellen, ugyanis a dobók ellen elért kiérdemelt pontok átlaga (ERA) 0.66 volt, ez a best-of-seven sorozatot tekintve a második legalacsonyabb! A rekordot a Baltimore Orioles tartja, amely az 1961-es World Series-t 0.61-es ERA-val zárta.

A Tigers-ben Justin Verlander élete legjobb formájában várja a nagydöntőt. A dobó mellett Miguel Cabrera és az idény előtt egy 9 éves 214 millió dolláros szerződést kötő Prince Fielder is a csapat vezérei lehetnek. Érdekesség, hogy Cabrera 1967 után az első olyan játékosa lett a ligának, aki az alapszakaszban Triple Crown-t ért el, azaz három statisztikai mutatóban (home run, Runs batted in, ütőátlag) is az első helyen végzett. A Tigers venezuelai sztárja előtt a Boston Red Sox sztárja Carl Yastrzemski zárta az alapszakaszt Triple Crownnal, nem mellesleg a Tigers történelmében ő az első, aki Triple Crown-t nyert.



A Nemzeti Ligát a San Francisco Giants képviseli majd. A kaliforniai alakulat a sírból hozta vissza a főcsoportdöntőt, ugyanis a címvédő St. Louis Cardinals, már 3-1-re vezetett a Giants ellen, mikor Matt Cainék magukra találtak és 4-3-as összesítéssel megnyerték a finálét. A Cards előtt a Frisco legyőzte a Cincinnati Redset is. Érdekesség, hogy a Giants a főcsoport elődöntőt és a főcsoportdöntőt is maximális mérkőzésszámmal nyerte meg.

Egy apró érdekesség a főcsoportdöntővel kapcsolatban. A Giants dobói parádés teljesítményt nyújtottak. A finálé utolsó három mérkőzésén pályára lépő kezdő dobók (Barry Zito, Ryan Vogelsong, Matt Cain) ellen egy pontot sem futottak, erre utoljára 1970-ben volt példa, akkor a Baltimore Orioles (Mike Cuellar, Dave McNally, Jim Palmer) triója produkált hasonlót.

A Giants az MLB ötödik legsikeresebb csapata. A kaliforniai alakulat hatszor nyerte meg a World Series-t, igaz van tizenkét elveszített döntője is. Érdekesség, hogy a New York Yankees után (13) a Giants holtversenyben a Los Angeles Dodgersszel a második legtöbb World Series-t elbukó együttes. A San Francisco utoljára 2010-ben nyerte meg a nagydöntőt.

MLB
World Series mérkőzések
1., Október 24.: San Francisco Giants – Detroit Tigers
2., Október 25.: San Francisco Giants – Detroit Tigers   
3., Október 27.: Detroit Tigers – San Francisco Giants
4., Október 28.: Detroit Tigers – San Francisco Giants
5., Október 29.: Detroit Tigers – San Francisco Giants*
6., Október 31.: San Francisco Giants – Detroit Tigers*
7., November 1.: San Francisco Giants – Detroit Tigers*

* ha szükséges

Videók