NASCAR: tömegverekedés és dráma – videó

Múlt héten rendezték meg az AdvoCare 500-as futamot, amelyen volt tömegverekedés és dráma is. Brad Keselowski egy lépésre a bajnoki címtől.

A NASCAR Sprint Kupa mezőnye az arizonai Avondalebe látogatott el, ahol a Phoenix International Raceway-en teljesítették az AdvoCare 500-as futamot. Az időmérő edzést Kyle Busch (Joe Gibbs Racing, Toyota) nyerte meg megnyugtató fölénnyel. A japán motorszállító egyik legjobb versenyzője a futamon is dominált, ugyanis a 319 körből 237-et az élen teljesített, igaz a végső leintéskor nem ő, hanem Kevin Harvick (Richard Childress Racing, Chevrolet) haladt át elsőként a célvonalon.

A Sprint Kupa Széria összetettjének kétszeres bronzérmese először ünnepelhetett a 2012-es esztendőben, míg a pályafutása során a 19. futamgyőzelmét könyvelhette el a ”Királykategóriában”. A harminchat esztendős bakersfieldi születésű versenyző jelenleg az összetett nyolcadik helyén áll, de ez az utolsó futam után még megváltozhat. Harvick mögött két Joe Gibbs Racinges ért célba. A második helyet Denny Hamlin, míg a harmadik pozíciót Busch szerezte meg.

A verseny 311. körében Jeff Gordon (Hendrick Motorsports, Chevrolet) és Clint Bowyer (Michael Waltrip Racing, Toyota) összeütközött egymással. Pár pillanattal később Bowyer szerelői megtámadták Gordon embereit. A tömegverekedés szerencsére hamar véget ért. A szerelők dühe félig-meddig érthető volt, ugyanis Bowyer a kieséséig harcban volt a bajnoki címért, de a mostani 28. helyével már lemondhat a végső győzelemről.

Az összetettben is komoly változás történt. A listavezető, Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) egy ütközés miatt csak a 32. helyen fejezte be a futamot, ezzel hatalmas hátrányba került az új éllovassal, Brad Keselowskival szemben. A Penske Racing (Dodge) versenyzőjének 20 pont az előnye, ez azt jelenti, hogy az utolsó futamon (november 18., Homestead, Ford EcoBoost 400) Keselowskinak az első tizenötben kell végeznie és akkor megnyeri a Sprint Kupa Széria 2012-es kiírását.

NASCAR SPRINT KUPA SZÉRIA, ADVOCARE 500 (319 KÖR)