NASCAR: meglepő Chevrolet-siker

Múlt hétvégén rendezték meg a Lenox Industrial Tools 301 elnevezésű NASCAR Sprint Kupa Széria futamot, amelyet a Chevrolet motorral versenyző, Kasey Kahne nyert meg. A második és a harmadik helyet Toyotás pilóta kaparintotta meg.

Múlt hétvégén a NASCAR Sprint Kupa Széria mezőnye a New Hampshire Motor Speedway-en száguldozott. A Lenox Industrial Tools 301 elnevezésű futamot némi meglepetésre a Hendrick Motorsports (Chevrolet) negyedik számú versenyzője, Kasey Kahne nyerte meg, aki az egész hétvége során kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. A Hendrick Motorsports-nál az első szezonját töltő Kahne második futamgyőzelmét szerezte meg. A harminckét esztendős versenyző korábban Charlotteban tudott nyerni.

Az enumclawi születésű Kahnénak a mostani volt Sprint Kupa pályafutása tizennegyedik sikere. Érdekesség, hogy utoljára a 2009-es szezonban tudott két Sprint Kupa futamot megnyerni. Legsikeresebb szezonja a 2006-os volt, akkor hat versenyt zárt az élen. Kahne győzelmével négy helyet javított az összetettben, így jelenleg a 12. pozíciót foglalja el. A chase-től, azonban 66 pont választja el.

A második helyet Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing, Toyota) kaparintotta meg. A harmincegy esztendős versenyző 151 körön keresztül vezette a futamot és úgy tűnt, hogy megnyeri a versenyt, de az egyik bokszkiállásnál rontottak a szerelők, így visszacsúszott a második helyre. Hamlin közel három másodperccel kapott ki Kahnétól. A képzeletbeli dobogó legalsó fokát is egy Toyotás versenyző szerezte meg. Clint Bowyer (Michael Waltrip Racing) hátránya már több mint öt másodperc volt.

Az összetett első három helyén nem történt változás. A tabellát továbbra is Matt Kenseth (Roush Fenway Racing, Ford) vezeti. A második helyen Dale Earnhardt Jr (Hendrick Motorsports, Chevrolet) áll. Kahne csapattársának 16 pont a hátránya. Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) is őrzi harmadik helyét, igaz a hátránya már 40 pont.

NASCAR SPRINT KUPA SZÉRIA, LENOX INDUSTRIAL TOOLS 301 (301 KÖR)