NASCAR: ha egy üzlet beindul!

Vasárnap rendezték meg a Coca-Cola 600 elnevezésű NASCAR Sprint Kupa Széria futamot. A versenyt Kasey Kahne nyerte meg, így a Hendrick Motorsports egymás után a harmadik futamon győzedelmeskedett.

Ha egy üzlet beindul, ezt mondhatta magában a vasárnapi Coca-Cola 600-as futam után Rick Hendrick, a NASCAR történelmének legsikeresebb csapattulajdonosa. A Hendrick Motorsports (Chevrolet) az előző három NASCAR Sprint Kupa Széria futamot megnyerte, igaz a két héttel ezelőtti All-Star versenyért nem járt pont. A tegnapi versenyt az ”újonc” Kasey Kahne nyerte meg.

Kahne első szezonját teljesíti a Hendrick Motorsports-nál, igaz már 2010 végén aláírt a csapathoz, de Mark Martin miatt csak 2012-ben csatlakozhatott a NASCAR legsikeresebb alakulatához. A harminckét esztendős pilótának a mostani volt a 300. versenye és a 13. győzelme a Sprint Kupa Szériában. Érdekesség, hogy Kahne 96 körön keresztül vezette a futamot.

A második helyet Denny Hamlin (Joe Gibbs Racing, Toyota) szerezte meg. Érdekesség, hogy a Toyotás versenyző sorozatban a második futamán végzett a győztes mögött. A dobogó legalsó fokára Hamlin csapattársa, Kyle Busch állhatott fel. A pontversenyben vezető Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) 204 kört teljesített az élen, de csak a negyedik pozíciót tudta megcsípni.

Biffle a negyedik helyével megőrizte vezető helyét a pontversenyben. A második helyen csapattársa, Matt Kenseth található. Hamlin ”ezüstérmével” feljött a harmadik helyre. A Toyotás Dale Earnhardt Jr-t (Hendrick Motorsports, Chevrolet) taszította le a dobogóról. A címvédő Tony Stewart (Stewart-Haas Racing, Chevrolet) jelenleg a 9., hátránya 65 pont Biffle-el szemben.