NHL: történelmet írt a Blackhawks, parádézott a Sharks

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) 8. játéknapján a Chicago Blackhawks és a San Jose Sharks is megőrizte a makulátlan mérlegét.

A San Jose Sharks a Colorado Avalanche együttesét fogadta az előző játéknapon. Az első harmadban a hazaiak Patrick Marleau duplájával kétgólos előnyre tettek szert. Érdekesség, hogy a center mindkét találatot emberelőnyből ütötte. A második játékrészben Joe Thornton és Matt Irwin révén már 4-0-ra vezetett a Sharks. Mivel az utolsó felvonásban egyik alakulat sem szerzett gólt, így a San Jose negyedik mérkőzését is megnyerte az új szezonban. Erre utoljára a 2008/2009-es szezonban volt példa. Fontos megjegyezni, hogy Marleau a negyedik összecsapásán is két gólt jegyzett, ilyen mérleget csak Cy Denneny tudhatott magénak. Az Ottawa legendája az 1917/ 1918-as idényben produkált hasonlót.

Thomas Greiss (Sharks) 24 védés, 100%-os védésihatékonyság

A New York Rangers az elképesztő hajrájának köszönhetően győzte le a Toronto Maple Leafs-t. Az első 20 percben a kanadai együttesből Mikhail Grabovski és James van Riemsdyk is eredményes tudott lenni, így a Maple Leafs kétgólos előnyt harcolt ki magának. A második játékrészben a Rangers Brad Richards találatával felzárkózott egy gólra. Az utolsó felvonás 8. percében Marc Staal megkezdte a New Yorki csapat gólfesztiválját. A védő után Marian Gaborik kétszer, míg Brian Boyle egyszer vette be James Reimer kapuját, így a Rangers 5-2-re nyerte meg a találkozót.

Brad Richards (Rangers) 1 gól, 1 gólpassz

A Chicago Blackhawks történelmet írt, ugyanis az 1971/1972-es szezon után ismét megnyerte az első öt összecsapását, amely a franchise legjobb idénykezdését jelenti. Az illinoisi alakulat tegnap a Columbus Blue Jackets otthonában játszott egy szoros mérkőzést. Az első harmad 8. percében Mark Letestu góljával előnybe került a Blue Jackets, de a 18. minutumban Dave Bolland kiegyenlített. A második 20 percben a Blackhawks Bryan Bickell találatával megfordította az eredményt. Az utolsó felvonás elején a Chicago Jonathan Toews révén növelni tudta az előnyét. A 3-2-es végeredményt Artem Anisimov állította be a 18. percben.

Niklas Hjalmarsson (Blackhawks) 1 gólpassz

A Philadelphia Flyers gólparádét rendezett a Florida Panthers otthonában. A pennsylvaniai alakulat az első harmadban három gólt jegyzett. Wayne Simmonds, Matt Read és Tye McGinn voltak eredményesek. A második felvonás utolsó 2 percében három találat született. A Flyers-ből Read és Luke Schenn, míg a hazaiaktól Peter Mueller iratkozott fel a góllövők listájára. Az utolsó 20 percben Read pályafutása első mesterhármasát érte el az NHL-ben. Rajta kívül, még Ruslan Fedotenko is eredményes tudott lenni, így a Philadelphia 7-1-re nyerte meg az összecsapást.

Ilya Bryzgalov (Flyers) 30 védés, 96.8%-os védésihatékonyság

A St. Louis Blues-ra egy kemény mérkőzés várt, ugyanis a Dallas Stars otthonába látogatott el. Az első harmad 6. percében a Blues Wade Redden góljával megszerezte a vezetést. A védő közel három év után szerzett ismét gólt az NHL-ben. A vendégek találatára azonban Tomas Vincour és Michael Ryder is válaszolni tudott. A St. Louis a harmadik játékrészben háromszor vette be Cristopher Nilstorp kapuját. A hálóőrt le is cserélték a felvonás végén. Az utolsó 20 percben egyedül Ryan Garbutt (Stars) szerzett gólt, így a Blues 4-3-ra győzedelmeskedett Dallasban.

Ryan Garbutt (Stars) 1 gól

A Los Angeles Kings csoport riválisának az otthonában szerezte meg az első győzelmét a 2012/2013-as szezonban. A Phoenix Coyotes elleni mérkőzés első harmadában egyik alakulat sem szerzett gólt. A második játékrészben a Kings-ből Anze Kopitar (kétszer) és Jeff Carter is eredményes tudott lenni, míg a Coyotes-ból csak Mikkel Boedker iratkozott fel a góllövők listájára. A harmadik felvonásból csak 22 másodperc telt el, amikor Shane Doan találatával a Coyotes felzárkózott 3-2-re. A Los Angelesi csapat Jake Muzzin révén visszaállította a 2 gólos előnyét, amelyet meg is tartott a mérkőzés végéig.