NHL: ligacsúccsal nagydöntős a Los Angeles

A Los Angeles Kings hosszabbítás után 4-3-ra nyert a Phoenix Coyotes otthonában, és ezzel bekerült az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nagydöntőjébe. A kaliforniai csapat sorozatban tizedik idegenbeli mérkőzését nyerte meg a rájátszásban, és ez új ligacsúcs.

A nyugati finálé ötödik mérkőzésének első és harmadik harmadában a Phoenix, a második és negyedik játékrészben pedig inkább a Los Angeles dominált. A rendes játékidő után 3-3 volt az állás, majd a hirtelen halál első felvonásának végén Dustin Penner egy kipattanót vágott a hálóba, eldöntve ezzel a továbbjutást.

A Kings a mostani évadban mind a nyolc vendégmeccsét, míg tavaly az utolsó két idegenbeli playoff-találkozóját nyerte meg.

A gárda 2012-ben az első, majd a második, most pedig a harmadik kiemeltet búcsúztatta nyugaton, és ilyen bravúrra sem volt képes még egyetlen klub sem az NHL fennállása során.

A Los Angeles a jelenleg 2-2-re álló New York Rangers-New Jersey Devils párharc győztesével találkozik. A finálé első meccsét május 30-án rendezik a Rangers vagy a Devils otthonában.