NHL: folytatódik a Sharks parádé, otthon bukott el a címvédő

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) 13. játéknapján a San Jose Sharks megőrizte a makulátlan mérlegét, míg a Los Angeles Kings otthon kapott ki.

A Boston Bruins a 2012/2013-as idényben először nem szerzett pontot egy mérkőzésen, pedig a massachusettsi együttes otthon játszott a Buffalo Sabresszel. Az első harmadban egyik alakulat sem jegyzett gólokat, majd a második játékrészben hat találat született. Az utolsó 20 percre 3-3-as eredménnyel fordultak a csapatok. A harmadik felvonás 2. percében a Bruins David Krejci révén előnybe került. A hazai találatra Alexander Sulzer, Cody Hodgson, Thomas Vanek és Jason Pominville is válaszolni tudott, így a Sabres 7-4-re nyerte meg az összecsapást. A találkozó hőse Vanek volt, aki 3 gólt és 2 gólpasszt ért el.

Ryan Miller (Sabres) 38 védés, 90.5%-os védésihatékonyság

A Washington Capitals továbbra is gödörben van. A jelenlegi állás szerint a liga egyik legrosszabb csapata tegnap a Toronto Maple Leafs otthonában szenvedett vereséget. A fővárosi alakulat remekül kezdte a mérkőzést, ugyanis a 2. percben Joel Ward góljával megszerezte a vezetést. A kanadai együttes a 9. minutumban James van Riemsdyk révén egalizálta az eredményt. A második felvonásban Alex Ovecskin találatával ismét előnybe került a Capitals. Az utolsó játékrészben Nikolai Kulemin és Matt Frattin elrontotta a vendégek kedvét, nem mellesleg megnyerték a találkozót a Maple Leafs-nek (3-2).

Michal Neuvirth (Capitals) 37 védés, 92.5%-os védésihatékonyság

A New Jersey Devils az első három mérkőzését megnyerte, de a tavalyi döntős hírtelen megtorpant és azóta mindegyik találkozóját elbukta. Az előző játéknapon az ”Ördögök” a New York Islandersszel játszottak hazai pályán. Az első harmadban a vendégek John Tavares találatával megszerezték a vezetést. A második felvonásban a Devils háromszor, míg az Islanders kétszer szerzett gólt. Az utolsó játékrész 12. percében a ”Szigetlakók” Mark Streit góljával 4-3-ra módosították az állást, majd a 14. minutumban Adam Henrique révén kiegyenlített a Devils. A rendes játékidőben több gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás. A találkozót Brad Boyes emberelőnyös szituációból szerzett találatával az Islanders nyerte meg 5-4-re.

John Tavares (Islanders) 2 gól, 1 gólpassz

A játéknap rangadóján a New York Rangers a Pittsburgh Penguinst látta vendégül. Fontos megemlíteni, hogy a Rangers először játszott kapitánya, Ryan Callahan nélkül. A sztárjátékos vállsérülés miatt közel két hétig nem játszhat. Nos, az összecsapás első 20 percében csak a Pens szerzett gólt. Jevgenyij Malkin volt eredményes. A második játékrészben egyik alakulat sem tudta bevenni a másik kapuját. Az utolsó felvonásban James Neal és Simon Despres is feliratkozott a góllövők listájára, így a Pittsburgh 3-0-ra nyert a Madison Square Garden-ben. A győztes csapat kapusának, Tomas Vokounnak ez volt a karrierje 49. NHL shutoutja.

Simon Despres (Penguins) 1 gól, 1 gólpassz

A St. Louis Blues a Columbus Blue Jackets elleni mérkőzésen már az első harmadban komoly lépést tett a győzelem felé. A vendégek részéről Barret Jackman, Patrik Berglund és az újonc, Vladimir Tarasenko is bevette Sergei Bobrovsky kapuját, akit a gólparádé után le is cseréltek. A második 20 percben a hazaiak Derick Brassard találatával feljebb zárkóztak. A mérkőzést 4-1-re nyerte meg a Blues, ugyanis 21 másodperccel a találkozó vége előtt, még David Backes is feliratkozott a góllövők listájára. A St. Louis az előző négy összecsapását kivétel nélkül megnyerte.

Steve Mason (Blue Jackets) 13 védés, 100%-os védésihatékonyság

A Florida Panthers a Winnipeg Jets együttesét látta vendégül az előző játéknapon. Az első két harmadban döntetlenre végeztek a csapatok, majd következett a parádés harmadik felvonás. A 8. percig a Jets kétszer, míg a Panthers egyszer volt eredményes. A második winnipegi találat után a Sunrise-i együttes megrázta magát és gólparádét rendezett. Peter Mueller, Alex Kovalev, Jonathan Huberdeau és Tomas Kopecky is bevette a vendégek kapuját, így a hazaiak 6-3-ra nyerték meg az összecsapást! A Florida a sikerével megszakította az öt mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát.

Peter Mueller (Panthers) 1 gól

A Colorado Avalanche a Calgary Flames otthonában rendezett gólparádét. Az előző összecsapáshoz hasonlóan itt is az első két harmadban egyik alakulat sem tudott előnyre szert tenni, igaz 6 gól született. Az utolsó 20 percben, azonban szétesett a Flames védekezése, amelyet könyörtelenül kihasznált a vendég együttes. Paul Stastny kétszer, míg P.A. Parenteau egyszer vette be a hazaiak kapuját, így az Avalanche 6-3-ra győzte le az Albertai alakulatot. Érdekesség, hogy a Flames öt mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni, így jelenleg a nyugati főcsoport utolsó helyén szerénykedik.