NHL: a nagydöntő küszöbén a Kings

A Los Angeles Kings 2-1-re nyert a vendég Phoenix Coyotes ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nyugati döntőjének harmadik mérkőzésén, és így már 3-0-ra vezet összetettben.

Az első két hazai meccsét elbukó - és története első főcsoport-fináléját vívó - Phoenix szerzett vezetést a második harmad elején, de két perccel később a szlovén Anze Kopitar kiugrás után egyenlített. A záró játékrész elején Dwight King révén már a Kingsnél volt az előny, és ezt hősies védekezéssel meg is tartott.

Amennyiben a Los Angeles - amely már kiejtette az első kiemelt Vancouver Canucks és a másodikként rangsorolt St. Louis Blues alakulatát - vasárnap hazai jégen ismét nyer a harmadikként kiemelt Coyotes ellen -, akkor 1993 után ismét nagydöntőbe kerül.

A keleti döntőben a New York Rangers és a New Jersey Devils párharca 1-1-re áll.

Részletes beszámolót és videót itt találnak!

NHL, Nyugati főcsoport, döntő, 3. mérkőzés:
Los Angeles Kings-Phoenix Coyotes 2-1
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása 3-0 a Los Angeles javára.