A Pittsburgh Penguins visszavágott a Boston Bruins-nek

Az NHL mai játéknapján a Pittsburgh Penguins idegenben verte meg a Boston Bruins-t. Hosszabbításban nyert a Detroit Red Wings. Tíz gól a Carolina – Tampa Bay mérkőzésen.

Visszavágott hat nappal ezelőtti vereségét a Pittsburgh Penguins a Boston Bruins-nek. Hétfőn a Massachusetts-i csapat 4-2-re verte meg idegenben a Penguinst. A mai játéknapon Bostonban találkoztak egymással. A találkozót a vendég csapat kezdte jobban, mely Chris Kunitz találatával megszerezte a vezetést. A második harmadból még csak 41 másodperc tel el, amikor Pascal Dupuis megduplázta a Pens előnyét. A két gólos hátrány ellenére sem adta fel a hazai csapat, mely Dennis Seidenberg és Michael Ryder góljaival kiegyenlített. A találkozót Jordan Staal döntötte el, a harmadik játékrészben. Tíz gól a rendes játékidőben, hosszabbítás és hazai győzelem született a Detroit Red Wings – Columbus Blues Jackets mérkőzésen. Az összecsapást a vendég csapat kezdte jobban, ugyanis Derick Brassard és Grant Clitsome góljával két gólos előnyre tett szert, még ebben a harmadban Valtteri Filppula és Drew Miller révén kiegyenlített a Red Wings. A következő játékrész Matt Calvert (Columbus) góljával kezdődött, amire kétszer (Jonathan Ericsson, Brian Rafalski) válaszolt a Detroit. Az utolsó harmad R.J. Umberger (Columbus) találatával kezdődött, amire Kris Draper válaszolt, ezzel újra vezetett a Detroit. 1:04 perccel a mérkőzés vége előtt Rick Nash egyenlített, így következhetett a hosszabbítás, ahol 45 másodperc elteltével Johan Franzen döntött a Red Wings javára. A Carolina Hurricanes 10 gólos mérkőzésen verte meg a Tampa Bay Lightning-ot. A találkozó első felvonásában két-két gól született. A Tampából Steven Stamkos és Vincent Lecavalier, míg a Carolinából Chad LaRose és Jeff Skinner talált be. A következő 20 percet Simon Gagne góljával a Tampa kezdte jobban, de a Carolina Jamie McBain, Jussi Jokinen és Eric Staal találataival megfordította az állást. Az utolsó játékrészben egy-egy gól született. A Tampából Simon Gagne, míg a Carolinából Jussi Jokinen talált be, aki hét másodperccel a mérkőzés vége előtt vette be Dwayne Roloson kapuját. A Montreal Canadiens legyőzte a főcsoport rivális New York Rangers-t. Brian Boyle góljával a Rangers kezdte jobban a mérkőzést, de a Montreal ebben a harmadban háromszor (Roman Hamrlik, Tomas Plekanec, Andrei Kostitsyn) is betalált Henrik Lundqvist kapujába. Az összecsapás utolsó találatát Mats Zuccarello (Rangers) szerezte a harmadik játékrészben. John Tavares (3 gól) és P.A. Parenteau (2 assziszt) vezetésével nyert a NY Islanders. Hosszabbításban kapott ki a New Jersey Devils a Florida Panthers ellen és megszaladt két mérkőzéses győzelmi sorozata. A címvédő Chicago Blackhawks hiába vezetett már két góllal is a Nashville Predators ellen. A Tennessee-i csapat az utolsó harmadban kiegyenlített, majd Marcel Goc- nak köszönhetően szétlövésekkel megnyerte a mérkőzést. Sorozatban negyedik mérkőzésén szenvedett vereséget az Atlanta Thrashers, mely a mai napon 6-1-re kikapott a Dallas Stars-tól. Ray Whitney (2 gól, 1 gólpassz) vezetésével nyert a Phoenix Coyotes az Anaheim Ducks ellen. A kanadai rangadón a Calgary Flames idegenben verte meg a Toronto Maple Leafs-t.

Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 2-3
Toronto Maple Leafs – Calgary Flames 1-2 – szétlövésekkel
Montreal Canadiens – New York Rangers 3-2
New York Islanders – Buffalo Sabres 5-3
Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning 6-4
Florida Panthers – New Jersey Devils 3-2 – hosszabbításban
Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets 6-5 – hosszabbításban
Nashville Predators – Chicago Blackhawks 3-2 – szétlövésekkel