Ez aztán a verhetetlen csapat

Sorozatban tizenegyedik győzelmét szerezte a Lightning.

Egymást követő tizenegyedik győzelmét szerezte a Tampa Bay Lightning, amely a Colorado Avalanche otthonában nyert hosszabbítás után az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján.

A mérkőzés legjobb pillanatai:

NHL Highlights | Lightning @ Avalanche 02/17/20

Extended highlights of the Tampa Bay Lightning at the Colorado Avalanche

A mérkőzést Nyikita Kucserov döntötte el a ráadás negyedik percének elején. A sikerszériával klubrekordot felállító Tampának a második harmadban ment igazán a gólgyártás, Alex Killorn és Cameron Gaunce a 25-26. perc fordulóján 16 másodpercen belül talált a hazaiak kapujába, majd Steven Stamkos is eredményes volt ebben a szakaszban.

A Colorado mindegyik harmadban egy gólt szerzett Andre Burakovsky, Nathan MacKinnon és Valerij Nyicsuskin jóvoltából.

A Vegas Golden Knights otthon gyűrte le a Washington Capitals csapatát, ezzel sorozatban harmadszor nyert és az Edmontonnal holtversenyben az élen áll a Csendes-óceáni csoportban. A mérkőzést eldöntő találatot Max Pacioretty szerezte az 55. percben. A fővárosiaknál Alekszandr Ovecskin nem talált a kapuba, így továbbra is várnia kell a 700. NHL-góljára. Az orosz klasszis 698 gólnál jár, de sorozatban az ötödik mérkőzésén maradt eredménytelen.

A Calgary a harmadik harmad elején kétgólos hátrányban volt, így is sikerült azonban fordítania otthon az Anaheimmel szemben. A hazaiak sikeréből Andrew Mangiapane három góllal és egy gólpasszal vette ki a részét.