A Boston Bruins szakította meg a Flyers győzelmi sorozatát

Kilenc mérkőzéses győzelmi sorozatát veszítette el a Philadelphia Flyers.

A Boston Bruins kedden 2-0-ra nyert a Philadelphia Flyers otthonában, amelynek így megszakadt kilenc mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata az észak-amerikai jégkorongligában (NHL).

A Bruins kapusa, Tuukka Rask 36 védett lövéssel hibátlanul zárt, karrierje során 50. alkalommal maradt érintetlen a kapuja. A ligaelső Boston ezzel elérte a 100 pontos határt.

Nicolas Deslauriers pályafutása első mesterhármasa egyben az Anaheim Ducks történetének leggyorsabb mesterhármasa is lett. A 29 éves kanadai szélső az első harmadban 9:04 perc alatt talált háromszor az Ottawa kapujába, és ezzel megdöntötte Teemu Selanne klubrekordját, aki 1997. novemberében 12:58 perc alatt ért el mesterhármast. Az Anaheim 5-2-re bizonyult jobbnak a Senatorsnál.

Jevgenyij Malkin, a Pittsburgh Penguins csatára két góllal és egy gólpasszal vette ki részét a New Jersey Devils elleni idegenbeli, 5-2-es sikerből.

Thatcher Demko, a Vancouver kapusa 45 védéssel járult hozzá a New York Islanders ellen szétlövést követően aratott győzelemhez, amelynek büntetőpárbajában a hat próbálkozó közül egyedül J.T. Miller volt eredményes. Az Islanders sorozatban hetedik vereségét szenvedte el, de ezeken négyszer legalább pontot szerzett.

Megszakadt Juuse Saros jó sorozata: a Predators kapusa 181:07 perc után kapott gólt. Saros 32 alkalommal védett Montrealban, viszont két gólt kapott, a vendég Nashville azonban így is győzött.
Hatodik egymást követő mérkőzését veszítette el a Dallas Stars, amely ezúttal otthon maradt alul a New York Rangersszel szemben 4-2-re.