Vízilabda: elpáholta a szlovákokat a válogatott

A világbajnokságra címvédőként készülő magyar férfi vízilabda-válogatott barátságos mérkőzésen kilenc góllal legyőzte Szlovákiát pénteken Tatabányán.

A múlt heti olaszországi világliga-szuperdöntőt a hatodik helyen záró, kedd óta újra a Margitszigeten edző csapathoz csatlakozott a válogatottba visszahívott Szivós Márton is. Az Eger világbajnoka - miképpen azt a kapitány előre jelezte is - Tatabányán még nem játszott, rajta kívül a vb-győztesek közül Nagy Viktor, Madaras Norbert és Hárai Balázs is pihenőt kapott. Így juthatott szóhoz a 17 esztendős Nagy Ádám is, aki most mutatkozott be a felnőttválogatottban.

A hivatalos - bár tét nélküli - találkozón Benedek Tibor szövetségi kapitány csapata gyorsan előnyt szerzett, majd fokozatosan növelte a különbséget. Hamar nyomasztóvá vált fölényére jellemző, hogy az első szlovák gól nem sokkal a nagyszünet előtt, 8-0-s magyar vezetésnél született meg.

A 9-1-ről induló harmadik negyedben Hosnyánszky Norbert jóvoltából tízgólos különbség alakult ki (11-1), amely a mérkőzés végére kilenctalálatossá csökkent.

"Örülök az újrakezdésnek, a jó, lelkes, harcos újrakezdésnek. Ez az első lépés afelé, ahogy ennek a csapatnak játszania kell a jövőben" - összegzett a vlv.hu-nak, a helyszínről tudósító szakmai honlapnak Benedek Tibor.

Magyarország-Szlovákia 14-5 (4-0, 5-1, 3-2, 2-2)

a magyar csapat góldobói: Bedő 3, Varga Dénes, Erdélyi, Hosnyánszky 2-2, Gór-Nagy, Vámos, Német, Manhercz, Angyal 1-1