Vízilabda: az UVSE és a Szolnok nyerte a Magyar Kupát

A Dunaújvárost megfosztva címétől az UVSE nyerte az idei női vízilabda Magyar Kupát. A férfiaknál az OSC-t legyőző Szolnok diadalmaskodott.

A vasárnapi, szentesi döntőben a hölgyeknél az UVSE és a tavalyi győztes sokáig fej fej mellett haladt, egyik sem tudott egytalálatnyinál nagyobb előnyre szert tenni. Végül a negyedik negyedben, 5-5-nél, bő három perccel a vége előtt Kisteleki Hanna akciógóljának köszönhetően diadalmaskodott az UVSE gárdája.

A férfi döntőben az újbudai csapat az elején ellépett két góllal, a második negyedben azonban fordítottak a Tisza-partiak (3-2). A harmadik játékrészben is tartotta a lépést az OSC a Szolnokkal, amely azonban 5-4 után a befejező nyolc percben - a kétszer is parádés gólt szerző olimpiai bajnok center, Kis Gábor révén - 7-4-es vezetésre tett szert, és innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet. A Szolnok 1966, 1968 és 1985 után most negyedszer lett kupagyőztes.