Elbuktuk a vb-negyeddöntőt az olaszok ellen

Nem jutott a legjobb négy közé a címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a kazanyi vizes világbajnokságon. A kedd esti negyeddöntőben 8-7-re maradtunk alul az olaszokkal szemben a legutóbbi két vb-győztes csatáján.

A várakozásoknak megfelelően kőkemény csatát hozott a meccs, 21 emberelőnyös helyzet adódott (10, illetve 11), összesen egy akciógól született, ezt Luongo lőtte.

Varga Dániel vitte a vállán a csapatot, három gólt szerzett két negyed alatt, de ez kevésnek bizonyult, a hajrában legyűrtek minket az olaszok.

Az 5-8. helyért játszik majd a folytatásban a Benedek-csapat.

Benedek Tibor az M4-nek: "Nem tudok rosszat mondani, mert mi is jól játszottunk, végig fegyelmezettek voltunk, keveset hibáztunk. Két nagyon erős csapat találkozott, élet-halál küzdelem volt. Nem tudunk mást tenni, minthogy megemeljük a kalapunkat. Mi döntött? Talán ennyivel jobban akarták a győzelmet."

Férfi vízilabda-vb, negyeddöntő, végeredmény:
Magyarország-Olaszország 7-8 (2-2, 2-1, 1-2, 2-3)

MAGYAR-OLASZ, PERCRŐL PERCRE:

8.: Szivós nagy helyzetben sajntos Tempestibe lőtt.

7.: 78 másodperccel a vége előtt magyar időkérés. A miénk a labda 7-8-nál.

6.: Hosnyánszky, bent van! 7-8. Aztán Nagy Viktor véd fejjel!

5.: Luongo keze sült el, természetesen emberfórban. 6-8.

4.: Magyar kapufa.

4.: Presciutti emberelőnyben, centerből továbbít a kapuba. 6-7.

3.: Hárai ajtó-ablak helyzetben, sapka nélkül helyez a hálóba. 6-6.

2.: Di Fulvio bombázza be, először vezetnek az olaszok. 5-6.

1.: Erdélyi megint elhozta a labdát.

8.: Luongo dühből bepattintja, kapufás gól egy másodperccel a zárás előtt! Az első nem emberelőnyből szerzett találat a meccsen. 5-5, vége a harmadik negyednek.

8.: Magyar időkérés.

7.: Figlioli felvarrja a labdát a rövid felsőbe, 5-4.

6.: Varga Dani lövése beszédül a bal alsóba!!! 5-3!

5.: Olasz időkérés.

3.: Olasz kapufa, miután kiegészültünk.

1.: Az olaszok vezették az első támadást, sikertelenül. Aztán veszni hagyunk egy fórt.

8.: A lécre lőttek az olaszok pár másodperccel a vége előtt emberfórban! Marad a 4-3! Vége a második negyednek.

7.: Két időkérés egymás után. Növelni nem tudtuk az előnyt, de legalább tartjuk az eredményt.

4.: Varga Dániel tüzel a blokk mellett hajszálpontosan a jobb alsóba. Szép volt! 4-3

3.: Varga Dani lövése vágódott a lécre Tempesti kapusról.

2.: Di Fulvio pattintotta be az alsó sarokba, Nagy csak beleérni tudott. 3-3

2.: Varga Dani lövése zúg be egy blokkról a léc alá. 3-2

1.: Erdélyi hozta el a labdát.

8.: Baraldi húzta be centerből az utolsó másodpercben. 2-2. Az összes gól emberforból született eddig. Vége az első negyednek.

8.: Giorgetti bevágja a rövid felsőbe nyolcról. 2-1.

7.: Erdélyi lőtt ziccerben a hosszú alsóba. 2-0.

5.: Huhh! Meg nem adott olasz gól. A lassítás alapján belülről, a hálótartó vasról jött ki, de a bírók kapufát láttak. Magyar időkérés.

3.: Varga Dénes ragasztja a bal felsőbe a labdát fórban. 1-0

1.: Gór-Nagy kiállítása, Figlioli kapufát lőtt emberelőnyben.

19:13. Elkezdték. Az olaszok hozták el a labdát.

A 2011-es vb-győztes olaszokkal ütközik meg a címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a kazanyi vizes világbajnokság pólótornájának kedd esti negyeddöntőjében. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!

A magyar válogatott kerete a világbajnokságra:
Decker Attila, Nagy Viktor - kapusok, Angyal Dániel, Bedő Krisztián, Erdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Madaras Norbert, Szivós Márton, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes - mezőnyjátékosok.