Tizenhárom gólos magyar győzelem a Bajnokok Ligájában

A Szolnok legközelebb február 8-án a berlini Spandauval csap majd össze.

Esélyeshez méltóan fölényesen, 13 góllal nyert szerdán a Szolnok a Nice csapata ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Szolnoki Dózsa-Közgép - Nice (francia) 17-4 (3-1, 7-0, 4-2, 3-1)
a magyar csapat gólszerzői: Vámos, Aleksic, Younger, Varga Dé. 3-3, Fülöp 2, Mezei, Kis, Prlainovic 1-1

Cseh Sándor együttese két győzelemmel és egy döntetlennel a második helyen állt - a görög Olympiakoszéval megegyező pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel - a szerdai összecsapás előtt, míg a francia csapat pont nélkül utolsóként érkezett.

Ennek megfelelően is alakult a mérkőzés, amely már a második negyedben eldőlt, miután a Szolnok ezt a szakaszt 7-0-ra nyerte meg. 10-1-ről indult a harmadik nyolc perc, s bár a találkozó második felében már nem volt akkora a különbség, mint az elsőben, így is tovább nőtt a magyar csapat előnye.

A BL főtábláján 12 csapat küzd egymással két csoportban. Mivel a budapesti hatos döntőben rendezőként automatikusan résztvevő Szolnok alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül az A csoportból két csapat válik a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott - az április 26-án záruló főtáblás szakasz után - a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között ad otthont a Dagály Uszodakomplexum.