Sima győzelem a vízilabda világligában

Megnyerte nyitómeccsét a Märcz-csapat a Duna Arénában.

Sima győzelemmel kezdett a magyar válogatott a férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében: Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a hétfői nyitófordulóban 12-5-re nyert az ausztrálok ellen a Duna Arénában.

Kissé álmosan kezdtek a csapatok, amíg a vendégek lövésig sem nagyon jutottak el, a magyaroknál Erdélyi Balázs első három próbálkozása célt tévesztett. A gólcsendet végül Vámos Márton törte meg, majd Zalánki Gergő értékesített egy emberelőnyt. Az ausztrálok szépítettek, de Zalánki a negyed vége előtt visszaállította a különbséget. A második negyedet a korábban évekig Magyarországon légióskodó Joseph Kayes gólja vezette fel, majd két hazai emberelőny is kimaradt.

Az elpuskázott lehetőségek ellenére megmaradt az előny, köszönhetően Nagy Viktor magabiztos védéseinek. Fél perccel a nagyszünet előtt Bedő Krisztián harcolt ki ötméterest, amelyet Erdélyi értékesített. A fordulást követően újfent Bedőnek köszönhetően került fórba a hazai csapat, s ezúttal ő maga váltotta gólra a lehetőséget, majd Bátori Bence lőtte ki a bal alsó sarkot (6-2). Vámos ötösből, Erdélyi fórból növelte az előnyt, mielőtt az ausztrálok hosszú idő után újra megzörgették a hálót.

A negyed vége előtt Zalánki harmadik találatát is megszerezte, az ausztrálok viszont négy másodperc a dudaszó előtt értékesítettek egy fórt. A zárófelvonás elején a kapuban - a Nagy Viktort váltó - Kardos Gergely mutatta meg, hogy lehet rá számítani, majd a Ferencvárostól távozó Manhercz Krisztián is feliratkozott a gólszerzők közé.

Másfél perccel a vége előtt Kovács Gergő is betalált, az ausztrálok végül emberelőnyből azért felavatták Kardost. A 12-5-ös végeredményt Bátori állította be ötméteresből. A magyar válogatott kedden 18.15-től a montenegróiakkal, szerdán 20 órától pedig a japánokkal játszik a csoportküzdelmek során.

Csütörtökön a negyeddöntőkkel folytatódik a torna, majd pénteken az 5-8. helyekért játszanak, illetve az elődöntőket bonyolítják le. Szombaton a helyosztókkal zárul az esemény.