Póló: pocsék második félidő okozta a magyar válogatott vesztét

Az első két negyedben még mindig szépnek tűnt.

Montenegró-Magyarország 12-9 (3-2, 3-5, 3-2, 3-0)

gólszerzők: Janovic 3, Radovic 2, Brguljan, Durdic, Ivovic, Misic, Petkovic, Spaic, Vidovic, illetve Zalánki 3, Angyal, Vámos 2-2, Mezei, Manhercz

A magyar válogatott kedden három góllal kikapott Montenegrótól a Duna Arénában zajló férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjének második fordulójában.

Märcz Tamás együttese ezzel három ponttal az A csoport második helyén áll a százszázalékos - 6 pontos - montenegróiak mögött.

A világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott - amely hétfőn az ausztrálok 12-5-ös legyőzésével rajtolt - Nagy Viktor védéseivel és Angyal Dániel góljával kezdte a találkozót, majd két montenegrói találat között Zalánki Gergő villant. A hetedik percben aztán a mérkőzésen először vezetést szerzett az Eb-második balkáni gárda (3-2).

A második negyedben sokáig felváltva estek a gólok: a hazaiak egyenlítettek, ám a rivális rendre előnybe került újra. A sormintát 5-5-nél Mezei Tamás centerből pattintott találata írta át, s hosszú idő után a magyar együttes került előnybe. A félidőig egy újabb gólváltás történt még, így a házigazda mehetett előnnyel (7-6) a szünetre.

A pihenőben a magyar junior szinkronúszó-válogatott szórakoztatta a nézőket, akik remek magyar kezdést láthattak a harmadik negyedben, Zalánki ugyanis emberelőnyből kettőre növelte az előnyt. A szakasz második felére a montenegróiak szorosabbra húzták védekezésüket, a magyarok támadásban pontatlanná váltak, így a rivális még az utolsó negyed előtt egyenlített (9-9).

Három perc telt el a zárófelvonásból, amikor már kétgólos montenegrói előnyt mutatott a Duna Aréna eredményjelzője (11-9). A magyar együttes ebben a játékrészben képtelen volt kapuba találni, emberelőnyeivel sem tudott mit kezdeni, a meccs pedig háromgólos vendégsikerrel zárult.

A magyar válogatott szerdán 20 órától a japánokkal játszik a csoportküzdelmek zárókörében. Csütörtökön a negyeddöntőkkel folytatódik a torna, majd pénteken az előző napi vesztesek az 5-8. helyekért játszanak, a győztesek pedig az elődöntőkben szerepelhetnek. Szombaton a helyosztókkal zárul az esemény.