Ötödik trófeáját is megnyerte a Fradi

Idén csak azt nem nyerték meg, amiben nem indultak.

A Ferencváros nyerte a férfi vízilabda Szuperkupát, miután szombaton 14-9-re legyőzte a Szolnokot. Varga Zsolt együttese ezzel 2018-ban az összes lehetséges trófeát begyűjtötte: mostani sikere mellett a bajnoki címet, a Magyar Kupát, az Eurokupát és az Európai Szuperkupát is elhódította.

Remek iramú, eseménydús, hatgólos nyitónegyedet láthatott a közönség. A fővárosiak hetven másodperc elteltével már kettővel vezettek, s ezt a különbséget meg is tartották az első nyolc percben.

A második felvonás elején Vogel Soma, az FTC kapusa mutatott be néhány klasszis védést, de Andrija Prlainovics bombájával szemben tehetetlennek bizonyult. A túloldalon az Eger elleni hétközi Bajnokok Ligája-rangadón négyszer eredményes Sedlmayer Tamás második gólját szerezte. Német Toni elhibázott ziccerét azonnal büntették a Tisza-partiak, Prlainovics egyenlített, majd Milan Alekszics révén fórból a vezetést is megszerezték (5–6).

Vámos Márton emberelőnyből egyenlített, majd Sztefan Mitrovics révén pillanatok alatt újra az FTC került előnybe, Sedlmayer pedig képtelen volt hibázni (8–6). Nem sokkal a nagyszünet előtt sorozatban negyedik gólját is megszerezte a Ferencváros, Nikola Jaksics lövésével szemben volt tehetetlen Nagy Viktor.

A harmadik negyedet már majdnem döntetlenre hozta le a Szolnok, de Varga Dénes nyolc másodperccel a dudaszó előtt tett arról, hogy ezt a játékrészt is a zöld-fehérek nyerjék, s ezzel gyakorlatilag le is zárta az összecsapást.

A zárófelvonásra a legfontosabb kérdés már eldőlt, néhány szép megmozdulás és gyönyörű gól után – különösképpen, miután Mitrovics az önmagának feldobott labdát háttal a kapunak pöccintette be – tapsolhatott a közönség.

Férfi Szuperkupa

FTC-Telekom Waterpolo - Szolnoki Dózsa 14-9 (4-2, 5-4, 2-1, 3-2)
gólszerzők: Varga Dé. 4, Sedlmayer, Mitrovic 3-3, Vámos 2, Pohl, Jaksic 1-1, illetve Prlainovic 3, Aleksic 2, Jansik D., Zalánki, Bátori, Angyal 1-1