Itthoni remi az olasz sztárcsapattal a Bajnokok Ligájában

Döntetlent játszott az OSC hazai medencében az olasz Bresciával a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblás küzdelmeinek 4. csoportkörében.

Az OSC-nek és olasz vendégének egyformán rendkívül fontos volt a szerda esti összecsapás, merthogy nagy valószínűséggel e két csapat egyike végez majd a hatosban még továbbjutást érő helyen, miután várhatóan a Szolnoké - amely a Final Six, vagyis a hatos döntő házigazdájaként a torna automatikus résztvevője - és a görög Olympiakoszé lesz a csoportban az első két hely.

A magyar és az olasz csapat a BL második selejtezőkörében már találkozott, s akkor 11-11-re végzett egymással. A mostani meccsen az olasz bajnokság ezüstérmese gyengén kezdett a hazai ob I-ben legutóbb bronzérmes újbudaiak ellen, a házigazdák a vezetés megszerzése után háromgólos (4-1) előnyre tettek szert. A 4-2-es első negyed után a másodikban egyetlen találat sem esett, a harmadikban viszont a Brescia előbb közelebb jött az OSC-hez (4-3), majd utol is érte (5-5). A befejező nyolc percben az OSC legjobbjának, a triplázó Salamon Ferencnek köszönhetően visszavette a vezetést (6-5), bő két perccel a vége előtt azonban már az olaszok álltak jobban (6-7). 43 másodperc volt hátra, amikor Bátori Bence egyenlített, s maradt is a 7-7-es döntetlen, így azonos eséllyel folytatódik a két csapat között a rivalizálás a jobb csoporthelyezésért.

A következő játéknapon, február 8-án az OSC Athénban az Olympiakosszal találkozik.

Bajnokok Ligája
Csoportkör, 4. forduló:
A-csoport:
A-Híd OSC Újbuda-AN Brescia (olasz) 7-7 (4-2, 0-0, 1-3, 2-2)

A magyar csapat góldobói: Salamon 3, Bátori 2, Zalánki, Nagy 1-1

Korábban:
Szolnoki Dózsa-Közgép - Nice (francia) 17-4 (3-1, 7-0, 4-2, 3-1)

Később:
B-csoport:
ZF-Eger - Hannover (német) 20.30

A BL főtábláján 12 csapat küzd egymással két csoportban. Mivel a budapesti hatos döntőben rendezőként automatikusan résztvevő Szolnok alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül az A csoportból két csapat válik a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott - az április 26-án záruló főtáblás szakasz után - a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között ad otthont a Dagály Uszodakomplexum.