Mindent eldöntő ötödik meccs jön a női pólósok fináléjában

A hazai medencében játszó Szentes nyerte az UVSE elleni döntő negyedik mérkőzését a női vízilabda ob I-ben, így 2-2-re egyenlített az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A múlt heti első mérkőzést büntetőkkel nyerte az UVSE, a második összecsapáson hazai vízben viszont négygólos, magabiztos győzelmet aratott a Szentes. A vasárnapi harmadik csata Budapesten fővárosi sikert hozott, így a szerdai negyedik meccs tétje úgy hangzott: ha megint Áts Bertalan csapata nyer, megfosztja bajnoki címétől a Tóth László igazgatta vidéki együttest, ellenkező esetben viszont folytatódik a pólós párviadal.

A házigazda úgy kezdte az újabb mérkőzést, hogy "ragaszkodik" az ötödik találkozóhoz. Gyorsan megszerezte a vezetést, és bár az UVSE rendre egyenlített, az első negyed 4-3-as hazai vezetéssel zárult. A második játékrészben még inkább rákapcsolt a Szentes, és a nagyszünetig 10-6-ra elhúzott. A harmadik játékrészben is a vendéglátók diktáltak, hatgólosra növelve a különbséget 14-8. Az UVSE a zárószakaszt döntetlenre hozta, de a sima vereség tényén változtatni nem tudott, a vége 18-12-es szentesi siker lett. A párharc ötödik összecsapását szombaton rendezik. Ötödik meccs dönt a női pólósok fináléjában

női ob I, döntő, 4. mérkőzés:
Hungerit-Szentesi VK - UVSE-Centrál 18-12 (4-3, 6-3, 4-2, 4-4)
gólszerzők: Van Der Sloot, Bujka 4-4, Kövér-Kiss 3, Hevesi 2, Kádár, Pengő, Gémes, Miskolczi, Győri 1-1, illetve Keszthelyi 4, Kisteleki H. 3, Tóth 2, Sikter, Szücs, Hertzka 1-1
A párharc állása: 2-2