Kapott gól nélkül verték a lányok Portugáliát

A belgrádi Európa-bajnokság csoportmeccsén a magyar női vízilabda-válogatott története során először találkozott a portugál csapattal és a várakozásoknak megfelelően nagyon simán nyertek a magyarok.

A lányok már két meccse csak az oroszok elleni utolsó csoporttalálkozóra koncentrálhatnak, ugyanis Portugália, előtte pedig a szintén nem túl acélos török válogatott volt az ellenfél.

A nyolcról tizenkét csapatosra duzzasztott mezőny leggyengébbjei közé tartozó portugálokkal vívott csoportmeccs egyetlen kérdése az volt, hány góllal nyer Bíró Attila szövetségi kapitány csapata, amely a hollandoktól elszenvedett nyitónapi vereség után nyert a görög és a török válogatott ellen is.

A szombati mérkőzésen a 2014-ben Eb-bronzérmes, a tavalyi vb-n pedig kilencedik magyar együttes már húsz másodperc elteltével vezetett Takács Orsolya révén. Szücs Gabriella duplájával lett 3-0, és mivel a portugálok már ekkor sem tudtak érdemi ellenállást tanúsítani, az első szünetig kilencgólos előnyre tett szert a Bíró-csapat.

A második negyedben csaknem két percet kellett várni a 10. magyar találatra, amelyet Tóth Ildikó jegyzett, látványos ejtéssel juttatva a labdát a rivális kapujába. Az edzőmeccs kategóriába is nehezen sorolható találkozón a nagyszünetre 15-0-nál vonulhattak el a felek.

A befejező nyolc perc az összesen négyszer eredményes Bujka Barbara góljával indult, miközben a portugálok változatlanul képtelenek voltak bevenni a magyar kaput, és Antal Dóra alakította ki a 25-0-s végeredményt.

A magyar női csapat legközelebb hétfőn, 17.15-től játszik, az oroszokkal. A csoportból az első négy jut tovább a negyeddöntőbe.

A női tornáról csak a győztes jut ki az olimpiára, emellett a márciusi, hollandiai kvalifikációs tornán lehet még kvótához jutni. Ahhoz, hogy a magyar csapat ott legyen ezen a viadalon, a legjobb hatban kell végeznie az Eb-n. Hollandiában további négy válogatott szerezhet riói indulási jogot.

Mint az a nyilatkozatokból kiderült, ez még edzésnek sem flelt meg, ennek ellenére Bíró Attila pihenőt adott délutánra a lányoknak.

Portugália-Magyarország 0-25 (0-9, 0-6, 0-4, 0-6)
Gólszerzők: Kisteleki H. 4, Bujka 4, Czigány 3, Szücs 3, Keszthelyi 3, Antal 2, Illés 2, Tóth I. 2, Takács, Garda

Hétfőn jöhetnek az oroszok, azon a meccsen a csoport második helye fog minden bizonnyal eldőlni.