Férfi vízilabda BL: csoportelsőként jutott tovább az OSC

Csoportelsőként jutott be az OSC a férfi vízilabda Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe, miután vasárnap, a budapesti kvalifikációs torna befejező napján nyert a német Duisburg ellen.

Kovács Gábor akciógóljával indult a meccs a Kondorosi úti Nyéki Imre Uszodában, a hasonlóképpen jó folytatás azonban elmaradt, mivel a négyes torna leggyengébbike igazi német csapat módjára egy pillanatra sem adta fel, és szorosan tapadt a vendéglátókra. Olyannyira, hogy a nagyszünetig csupán minimális előnyre tudtak szert tenni az újbudaiak.

A harmadik negyedben hol egy, hol két góllal vezetett az OSC, de leráznia csupán a befejező nyolc percben sikerült a Duisburgot, amikor is Juhász Zsolt, a szintén duplázó Bátori Bence, majd a center Szentesi Ádám góljával 11-6-ra elhúzott a hazai együttes. A végjátékban két német találat született, de érdemben már nem változott semmi, sikerével csoportelső lett az OSC, amely pénteken a romániai Nagyváradot 12-7-re, szombaton pedig az orosz Kazanyt 13-12-re gyűrte le.

VÍZILABDA
D csoport, 3. nap
A Híd-OSC-Újbuda - Duisburg (német) 11-8 (1-1, 4-3, 3-2, 3-2)
A magyar csapat góldobói: Kovács, Bátori, Juhász 2-2, Graham, Gór-Nagy, Bundschuh, Brguljan, Szentesi 1-1
korábban, F csoport:
Szolnoki Dózsa-Közgép - Isztambul (török) 17-11 (4-4, 7-2, 3-4, 3-1)

Győzelmének köszönhetően a Szolnok csoportmásodikként jutott tovább a F jelű kvartettből a következő selejtezős szakaszba, ahol - magyar szempontból balszerencsés sorsolás esetén - akár az OSC-vel is összekerülhet. Ebben a fázisban négy párban, már kieséses rendszerben, oda-visszavágós alapon zajlanak a küzdelmek, és a négy győztes jut fel a nyolc kiemelttel együtt 12 csapatos főtáblára, amelynek már "alanyi jogon" tagja a magyar bajnok ZF-Eger.