Feltámadás: óriási sikert arattak férfi pólósaink!

Lehengerlő játékkal szereztek aranyérmet.

Lehengerlő játékkal, 10–4-re legyőzte Ausztráliát a berlini Világkupa döntőjében a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely története során negyedik alkalommal nyerte meg a sorozatot.

Elsősorban védekezésben kezdett jól a magyar csapat, különösképpen a kapuban Kardos Gergő kapta el a fonalat, a fiatal hálóőr hátrányban háromszor is hárított. Ennek ellenére az ausztrálok szereztek vezetést fórból, a magyarok azonban Manhercz Krisztián ötméteresével, valamint Zalánki Gergő szép lövésével fordítottak.

A második felvonásban is Kardos védései adtak erőt a magyaroknak, akik ezúttal is Zalánki, valamint Manhercz révén voltak eredményesek, s kétgólos előnnyel fordultak a nagyszünetben. Érdekesség, hogy az első két negyedben Kardos 12 lövésből tizet hárított, míg a túloldalon Joel Dennerlynek csak kilenc próbálkozás találta el a kapuját, igaz, abból négy gól született.

A harmadik negyedet rögtön egy kivédekezett hátránnyal, majd egy Manhercz-bomagóllal kezdte a magyar válogatott. Egy kontra után Jansik Szilárd harcolt ki ötméterest, amit újra Manhercz értékesített. Újabb ausztrál hibát követően emberelőnybe került a magyar csapat, Märcz Tamás időt kért, a figurát pedig Bátori egy gyönyörű lövéssel fejezte be, ideje korán lezárva ezzel az összecsapást.

A zárófelvonásban már teljesen felszabadultan játszhatott a magyar válogatott, amely végül 10-4-re diadalmaskodott.
A magyar válogatott - amely a szombati elődöntőben az olimpiai- és Európa-bajnok Szerbia ellen nyert - kiválóan védekezett, Kardos Gergő a kapuban magabiztos teljesítményt nyújtott, elől pedig a négygólos Manhercz Krisztián volt a legeredményesebb.

A magyar válogatott 1999 után diadalmaskodott újra a világkupában.

Döntő:
Magyarország-Ausztrália 10-4 (2-1, 2-1, 4-0, 2-2)
gólszerzők: Manhercz 4, Zalánki, Bátori, Pásztor 2-2, illetve Kayes, Power, Younger, Ford 1-1