A Jug-verő Szolnok továbbment a BL-ben

Egygólos győzelmet aratott a Szolnok a vendég Jug Dubrovnik felett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjában, és mivel a Partizan Beograd kikapott a Primorje Rijekától, matematikailag is eldőlt, hogy a magyar csapat továbbjutott.

B csoport, 7. forduló:
Szolnoki Dózsa-Közgép VSC - Jug Dubrovnik (horvát) 8-7 (3-0, 1-2, 2-2, 2-3)
A magyar csapat gólszerzői: Vámos 2, Varga Dé 2, Aleksic 2, Gocic 1, Mitrovic 1.

A Szolnok és a Dubrovnik azonos pontszámmal kezdte a szerdai mérkőzést az első, illetve második helyen, így a győzelemmel a magyar együttes lépéselőnybe került a csoportelsőség kiharcolását illetően. Ennek azért van jelentősége, mert a sorozat zárásán, az úgynevezett Final Sixben a csoportelső automatikusan elődöntős lesz.

Nagyszerűen kezdett a magyar csapat, eredményesen támadott és hatékonyan védekezett, és Varga Dénes egy, illetve Vámos Márton két góljával jelentős előnyre tett szert az első szünetig. A rövid pihenőt követően is a szolnokiak elképzelése szerint alakult a mérkőzés, Varga másodszor talált a kapuba (4-0), ezzel nőtt a különbség, de aztán nem sokáig örülhettek a hazai szurkolók, mert a nagyszünetig a horvátok két gólt faragtak hátrányukból (4-2).

A harmadik nyolc perc elején még közelebb zárkóztak (4-3), majd többször támadhattak az egyenlítésért, mert ebben a szakaszban a szolnokiak támadásaiból hiányzott az ötlet, vagy nem tudták pontosan végrehajtani, amit elképzeltek. A negyed felénél aztán mégis megszületett a magyar csapat ötödik gólja, Zivko Gocic távoli lövése nyomán a kapufáról pattant a kapuba a labda. Nem sokkal később Milan Aleksic labdája is pontos volt (6-3), és az újabb szünetig a horvátok eredményesen zártak le egy látványos akciót (6-4). Horvát találattal indult a záró játékrész (6-5), az egyenlítés azonban megint nem jött össze a vendégeknek. Mitrovic ezután emberfórban kétgólosra növelte az előnyt (7-5), de két ötméteressel egyenlített a dubrovniki csapat (7-7). A végjátékból viszont a Szolnok jött ki jobban, mert az utolsó támadásánál az egyik vendégjátékos szándékosan eldobta a labdát, és ezért az új szabály értelmében ötméterest ítélt a játékvezető, amit Aleksic öt másodperccel a vége előtt gólra váltott.