A BL-csoportgyőzelem küszöbén a Szolnok

Megerősítette első helyét csoportjában, a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a Szolnok, amely szombaton a német Spandau 04-re mért négygólos vereséget.

BL, főtábla, B csoport, 9. játéknap:
Szolnoki Dózsa-Közgép VSC - Spandau 04 (német) 11-7 (3-1, 3-2, 4-3, 1-1)
a magyar csapat góldobói: Mitrovic 4, Vámos, Varga Dénes 2-2, Jansik, Madaras, Gocic 1-1

A csoportjából már továbbjutott Szolnok remekül kezdett: a magyar kupagyőztes és a hazai bajnoki alapszakasz nyertese a mérkőzés hatodik percében büntetőből kapta első gólját, amikor már hárommal vezetett. Először Jansik Dávid talált be Cseh Sándor legénységének tagjai közül, majd Vámos Márton, a szerb légiósok közül pedig Stefan Mitrovic volt eredményes. A második nyolc percben Vámos alakította 4-1-re az állást, Varga Dénes büntetőből módosított 5-2-re, a duplázó Mitrovic révén pedig 6-3-nál vonulhattak el a csapatok a nagyszünetre. A pihenőt követően ismét Mitrovic jeleskedett (7-4), 7-5 után pedig a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Madaras Norbert bal kézzel talált be (8-5). Varga Dénes ötméteresből újfent pontosan célzott, először vezetett a Szolnok négy góllal (9-5). A lelkesen küzdő németek szépítésére a szerb Zivko Gocic válaszolt nagy bombával (10-6).  A befejező negyedben 10-7 után percekig nem történt érdemi fejlemény, míg nem - kevéssel a vége előtt - a negyedszer is eredményes Mitrovic betalált (11-7).  Berlinben 17-7-re győzött a Szolnok, amely ezúttal beérte kevesebbel is, és végül négy góllal diadalmaskodott.

A magyar csapat május 2-án a második helyen álló horvát Primorje Rijeka otthonában játszik, s amennyiben nem kap ki, csoportelső lesz, ami azt jelenti, hogy közvetlenül az elődöntőbe jut a sorozat végjátékában, a hatos döntőben.