Hibátlan, tökéletes! Csoportelső a női pólóválogatott!

Fantasztikus teljesítményt nyújtottak a magyar lányok a csoportkör záró találkozóján. Folytatás a negyeddöntőben!

Pazar, tanítanivaló, brilliáns - lehetne még fokozni a jelzőket a magyar női vízilabda-válogatott teljesítményével kapcsolatban, de nem érdemes. A hazai rendezésű világbajnokság csoportkörének záró fordulójában - egyben a csoportrangadón - ugyanis tökéletes játékot nyújtottak Bíró Attila tanítványai: 10-8-ra verték Hollandiát, így magabiztosan masíroztak a negyeddöntőbe!

Őrült végjáték: ikszelt a pólóválogatott Olaszországgal " VIZES VB 2017 › Friss hírek

Szerkesztő: Nagy Benjámin Őrült mérkőzésen játszott döntetlent a magyar férfi vízilabda-válogatott a budapesti világbajnokság szerdai napjának megkoronázásaképp. A csoportkör rangadóján Märcz Tamás együttese a hihetetlen végjátékban 7-9-ről felállva 9-9-re mentette az olaszok elleni csatát, így közel került a csoportelsőséghez. gólszerzők: Varga D.

Kissé döcögősen indult a találkozó, az első percekben a hollandok is elemükben voltak, megtalálták a szűk réseket Gangl Edina és a kapufa között. Az első negyed 2-2-je a második negyed végére 3-3-ra módosult, mindössze Bujka és van der Sloot ünnepelhetett gólt - ezek után azonban belelendültek a lányok és megmutatták, ki a hölgy a háznál. Czigány két lövést elemi erővel bombázott a kapuba, betalált Illés és Gurisatti is, a háromgólos fórt (7-4) pedig egészen a végéig megőrizte a csapat: Keszthelyi és az első világbajnokságán szereplő Gurisatti könnyed, remek gólokkal nyugtatta meg a szurkolókat. Csoportelső tehát a magyar válogatott, és biztos résztvevője a negyeddöntőnek!