Három magyar éremesély a vizes vb utolsó délutánján!

Utolsó napjához érkezett a budapesti vizes világbajnokság. Vasárnap a férfi óriás toronyugróknak, valamint az úszóknak osztanak érmeket - utóbbinál nyolc számban is. Ezek közül hármat nagyon-nagyon várunk.

A vasárnapi délelőtti program a női 400 méteres vegyesúszással kezdődött. A magyarok közül ketten indultak, Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka. Előbbi nevezési idejétől is elmaradva lemaradt a döntőről, a 12. időt produkálta, utóbbi topesélyeshez méltóan teljesített, és a legjobb eredménnyel kvalifikált a fináléba, ahol abszolút aranyesélyesként úszik a 4-es pályán. A női 4x100 méteres vegyesváltó (Burián Kata, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Molnár Flóra) éppcsak, de lecsúszott a döntőről, összesítésben a 10. helyen zártak.

Vizes vb: a magyarok programja a világbajnokság utolsó napján " VIZES VB 2017 › Friss hírek

9:30 - elődöntők férfi 400 vegyes: Verrasztó Dávid, Gyurta Gergely (döntő: 17:30?) női 400 vegyes: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna (döntő: 17:30?) 4×100-as férfi vegyesváltó: Magyarország (döntő: 17:30?) 4×100-as női vagyesváltó: Magyarország (döntő: 17:30?) "Sűrűbb lett a mezőny, és többen úsznak jó 100 pillangót - főleg egy magyar srác, aki nem én vagyok.

A férfiaknál 400 méter vegyesen Gyurta Gergelyért és Verrasztó Dávidért szoríthattunk. Gyurta messze volt a továbbjutástól, Verrasztó azonban pazar formát mutatott: futamát magabiztosan nyerte, érezhetően maradt benne, és 3. legjobb ideje mutatja: bőven benne lehet az érmes helyezés az esti úszásában. A 4x100-as vegyesváltó (Bohus Richárd, Gyurta Dániel, Milák Kristóf, Kozma Dominik) összesítve 6. lett - amennyiben sikerül egyenként tovább javulniuk, összehozhatnak egy varázslatos zárást a hazai vizes vb-t tekintve.