Úszás: komoly magyar sikerek és nagy pofonok az Eb-n

Véget ért a kontinensviadal.

Milák Kristóf a negyedik, Cseh László címvédőként a nyolcadik helyen végzett 100 méter pillangón a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján.

A 18 éves Milák - aki 200-on győzött, tavaly a vb-n ezüstérmes volt ezen a távon - 51.51 másodperces idővel csapott célba, míg 32 esztendős honfitársa, 51.84-gyel érintette a falat.

A 14-szeres Európa-bajnok, a kontinensviadalok történetének legeredményesebb versenyzőjének egy hatalmas sorozata fejeződött be ezzel, ugyanis Cseh a 2003-as montreali világbajnokság óta minden egyes nagymedencés világversenyen a dobogóra állhatott.

Burián Katalin bronzérmet nyert 200 méter háton a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján.

A 23 éves magyar versenyző 2:07.43 perces egyéni csúccsal csapott célba.

A számot az olasz Margherita Panziera nyerte (2:06.18 perc), aki Egerszegi Krisztina 1991 óta fenálló Európa-bajnoki rekordját (2:06.62 perc) adta át a múltnak.

Verrasztó Dávid aranyérmet szerzett, s ezzel megvédte címét 400 méter vegyesen a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján.

A magyar versenyző 4:10.65 perces idővel csapott célba, ezzel sorozatban harmadszor lett a kontinens legjobbja. A 29 éves Verrasztó a szám történetének legidősebb Európa-bajnoka.

Verrasztó Dávid a legjobb idővel került a fináléba, azonban már előre beharangozta a brit Max Litchfielddel várható különcsatájukat. A fináléban szinte végig fej-fej mellett haladtak, az utolsó fordulónál a magyar versenyző került előnybe, és talán az Eb egyik legszorosabb célba érkezésével nyert.

Késely Ajna ezüstérmet szerzett 400 méter gyorson a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján.

A 16 éves magyar versenyző 4:03.57 junior Európa-csúccsal csapott célba.

Késely - aki korábban 800 méteren ezüst-, 1500 méteren pedig bronzérmet szerzett - 4:08.77-tel a legjobb idővel várta a finálét. A rajt után az élre állt, féltávnál vezetett, az utolsó ötven méteren legnagyobb riválisával, Simona Quadarellával vívott élet-halál harcot, de a benyúlás a nagyobb fizikai paraméterekkel rendelkező olasznak jött ki jobban, s 22 századdal hamarabb érintette a falat.