Hosszú Katinka óriásit harcolt, de nem lehet elégedetlen

Hiába zárult felemásan a sorozata.

Hosszú Katinka remekül teljesített egész évben a világkupa-sorozatban, valamennyi helyszínről aranyérmekkel tért haza, de összetettben be kellett érnie a második hellyel.

Szombaton, tucatnyi versennyel zárult az úszók világkupa-sorozatának utolsó, szingapúri rövidpályás állomása. Hosszú Katinka két számban volt érdekelt, 200 háton remek versenyzéssel bronzérmet szerzett, míg 200 vegyesen úgy állhatott rajthoz, hogy az volt az 500. világkupa döntője.

A 200 vegyest a világkupa sorozat valamennyi helyszínén megnyerte a magyar klasszis, viszont már a rajt előtt tisztában volt vele, az összetett megnyeréséhez világcsúcsra lenne szüksége.

A pillangó után már vezetett, a hátúszás után pedig már tisztán lehetett látni, csak az idő az ellenfele. A futamot simán nyerte 2: 04.79-el, több, mint két másodperccel verve a második helyezettet, de az összetettben "csak" második lett a svéd Sarah Sjöström mögött.

A szingapúri verseny első napján 200 m pillangón győzött, míg 100 m vegyesen második lett, míg másnap a 400 méteres vegyesúszás döntőjében aratott magabiztos sikert.

Eredményei önmagukért beszélnek, hiszen 500 döntője során 420 érmet szerzett, melyek elosztása: 283 arany, 78 ezüst és 61 bronz.

A szingapúri verseny zárónapján még Verrasztó Dávid volt még érdekelt, aki 400 vegyesen lett harmadik.