Hosszú Katinka ezüstérmes 100 méter háton

Hatalmas hajrá volt.

Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 100 méter háton a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.

A háromszoros olimpiai bajnoknak több mint egy órája volt a regenerálódásra a 200 méter pillangón aratott győzelmét követően, ami - a reggeli előfutamok után adott nyilatkozata szerint - teljesen optimális.

A szám magyar címvédője és világcsúcstartója kiválóan kapta el a rajtot, az iramot azonban az első ötvenen a mellette úszó két amerikai diktálta. Akárcsak a 200 méter pillangó fináléjában, a magyar versenyző ezúttal is az utolsó 25 méteren ment hatalmasat, s az utolsó métereken már úgy tűnt, legyőzheti Olivia Smoligát, végül 56.26 másodperces idővel csapott célba, az amerikai azonban egy hajszállal korábban érintette a falat, s hét százados előnnyel győzött. A harmadik helyen holtversenyben a brit Georgia Davies és az ausztrál Minna Atherton (56.74-56.74) végzett.A 29 éves Hosszú a harmadik érmét szerezte a kínai városban, kedden 400 méter vegyesen, szerdán korábban 200 méter pillangón védte meg világbajnoki címét.