Vereséggel tért vissza Nadal

Djokovics győzelemmel kezdett.

A világelső szerb Novak Djokovics győzött, a spanyol Rafael Nadal viszont kikapott az Abu-Dzabiban zajló bemutató tenisztorna pénteki játéknapján.

A torna honlapja szerint Djokovics az orosz Karen Hacsanov ellen nyert 6:4, 6:2-re, 64 perc alatt, Nadal pedig a dél-afrikai Kevin Andersontól kapott ki 4:6, 6:3, 6:4-re, 1 óra 52 perces meccsen.

A 32 éves Nadal több mint négy hónapja lépett pályára utoljára tétmérkőzésen, így éppen a hosszú inaktivitást látta veresége legfőbb okának, emiatt nem tudta megnyerni a harmadik játszma fontos bréklabdáit.

"Nyilván nem a legjobb dolog így kezdeni egy idényt, de lépésről lépésre kell haladni, hogy a teste újra megszokja a terhelést" – idézi az AS spanyol sportújság Nadalt.

A két győztes szombaton a döntőben találkozik egymással, a két vesztes pedig a harmadik helyért mérkőzik.

Az ötödik helyen a dél-koreai Csung Hjeon végzett az osztrák Dominic Thiem legyőzésével.