Tenisz: a spanyol sztár is Budapestre jön

A világranglistán 29. spanyol Fernando Verdasco is részt vesz az április 22-én kezdődő budapesti salakpályás férfi tenisztornán.

A 33 éves balkezes játékos kedden a magyar szövetség Youtube-csatornáján keresztül üzent a magyar rajongóknak az Indian Wellsben zajló versenyről, közölve: tavaly ugyanazon a héten megnyerte a bukaresti viadalt, és reméli, hogy a magyar fővárosban megvédheti majd a Romániában szerzett pontjait.

A verseny jogtulajdonosa, Ion Tiriac román üzletember és korábbi Davis Kupa-játékos tavaly júniusban jelentette be, hogy húsz év után áthozza Magyarországra a tornát Bukarestből.

Tenisz: Fucsovics Márton nem tudott pályára lépni " TENISZ › Friss hírek

A válogatottal háromszoros Davis Kupa-győztes Verdasco 2001 óta erősíti a profik táborát, karrierje során eddig hét tornát nyert, és legjobbjaként hetedik volt az ATP-rangsorban. Nyolc éve elődöntőt vívott az Australian Openen - későbbi bajnok honfitársától, Rafael Nadaltól kapott ki emlékezetes, ötszettes meccsen -, emellett Wimbledonban és a US Openen is játszott negyeddöntőt.

Magyarország első ATP-tornájának az óbudai Nemzeti Edzésközpont ad otthont; korábban már a világranglistán 15. francia Lucas Pouille, a ciprusi Markosz Bagdatisz, a szerb Viktor Troicki és az ukrán Alekszandr Dolgopolov is jelezte részvételét.